„Microsoft“ investuoja į jaunimo pasirengimą ateities darbui

Publikuota: 2013 m. sausio 22 d. antradienis

„Microsoft“ pasirašė memorandumą su trimis Europos jaunimo organizacijomis, suteikė finansavimą jų vykdomoms iniciatyvoms ir padovanojo programinės įrangos. Šiuo žingsniu bendrovė padės trims Europos organizacijoms – „Europos jaunimo forumui”, „Telecentre Europe“ ir „Junior Achievent – Youth Enterprises“ – mokyti jaunimą naujų technologijų įgūdžių, verslumo ir rengti stažuotes, kurios padeda jauniems specialistams rasti darbą. 27-ioms ne pelno siekiančioms jaunimo organizacijoms 25-iose Europos šalyse „Microsoft“ taip pat suteiks lėšas jaunimo nedarbui spręsti skirtiems projektams finansuoti.

„Microsoft“ drauge su socialiniais partneriais sprendžia vieną opiausių pastarojo meto Europos Sąjungos problemų. 15–24 metų jaunimo nedarbas nuo krizės pradžios ES išaugo 50 procentų, o 13-oje ES šalių jaunimo nedarbo lygis jau pasiekė 25 procentus. Tarp šių šalių tik per plauką nepatenka Lietuva, kurioje darbo neturi 24,2 proc. jaunimo. Nors fiksuojamas aukštas nedarbo lygis, ES yra 4 mln. laisvų darbo vietų, nes jaunimo išsilavinimas neatitinka darbo rinkos poreikių.

„Europoje jaučiamas didelis atotrūkis tarp jaunimo, kurie turi galimybes lavinti įgūdžius sėkmingai darbo pradžiai ir jaunimo, kurie tokių galimybių neturi. Bendradarbiaudami su vyriausybių vadovais ir nevyriausybinėmis organizacijomis siekiame sumažinti šį atotrūkį ir išnaudoti jaunimo potencialą“, – sakė „Microsoft“ vykdantysis viceprezidentas Bradas Smitas.

Per trejus metus – 300 mln. jaunimo programos dalyvių

Pasirašytas memorandumas yra pasaulinės „Microsoft“ jaunimo programos „YouthSpark“ dalis. Ši programa kuria galimybes įgyti išsilavinimą daugiau nei 300 milijonų jaunų žmonių ir paruošti juos ateities darbui. Į programą „YouthSpark“ patenka didžiausias pasaulyje jaunimo technologijų konkursas „Imagine Cup“, studentų skatinimo programa „DreamSpark“, verslo skatinimo programa „BizSpark“, programa „Partneriai mokyme“ ir dar daugiau nei 20 programų. Jų tikslas – per artimiausius trejus metus sukurti išsilavinimo ir darbo galimybes 300 milijonų jaunų žmonių daugiau nei 100 šalių.

Moksleiviai, kurie pradeda dalyvavimą „Microsoft YouthSpark“ programose nuo pradinės mokyklos įgyja IT įgūdžių, išmoksta naudotis naujausiais produktais ir programos pabaigoje gali įgyvendinti savo idėjas ir pritaikyti jas realiame darbe. „YouthSpark“ gali dalyvauti moksleiviai nuo 6 iki 18 metų ir studentai nuo 19 iki 24 metų.

Lietuvoje „YouthSpark“ projektas prasidės vasarį 

Lietuvoje „Microsoft“ vykdo „YouthSpark“ iniciatyvas drauge su asociacija „Langas į ateitį“. Pernai rudenį asociacija ir „Microsoft“ surengė  jaunimui skirtą forumą „IT – tavo rytdienai“. Šiame forume savo patirtimi dalinosi verslo profesionalai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, Lietuvos darbo biržos darbuotojai ir vietinių bendruomenių nariai. 2012 metais penkiuose miestuose vykę forumai pritraukė daugiau kaip 1,5 tūkst. dalyvių, todėl šiemet nuo balandžio mėnesio iniciatyvą planuojama tęsti toliau.

„Jaunuoliai nepakankamai aktyviai domisi savo konkurencinėmis galimybėmis darbo rinkoje. Mūsų ir „Microsoft“ organizuojami projektai skatina jaunimą domėtis Lietuvos darbdavių poreikiais bei suprasti šiuolaikinių technologijų svarbą visose gyvenimo srityse. Siekiame, kad jaunuoliai baigę mokyklas ar universitetus būtų kuo geriau pasiruošę panaudoti savo IKT įgūdžius  būsimajam darbui“, - sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

„Microsoft“ Europoje nuo 2003 metų remia ne pelno siekiančias organizacijas bei programas, kurios gerina mokslo, technologijų įgūdžius ir skatina verslumą. Daugiau informacijos apie „Microsoft“ iniciatyvas šioje svetainėje. Plačiau apie „Microsoft“ programą „YouthSpark“ galite paskaityti paspaudę šią nuorodą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »