Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Publikuota: 2017 m. sausio 16 d. pirmadienis

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. Profesinėse mokyklose dirbantys profesijos mokytojai galės stažuotis pažangiausiose verslo įmonėse, sektoriniuose praktinio mokymo centruose. Jie įgis žinių apie naujausius technologinius procesus, mokysis atlikti šiuolaikines technologines operacijas, išbandys darbą su įvairiomis medžiagomis ir technologine įranga. Grįžę savo žinias perduos mokiniams,  kurie vėliau taps tos srities įmonių darbuotojais.

„Profesinis mokymas turi žengti koja kojon su nuolat modernėjančiomis technologijomis, atitikti  darbo rinkos reikalavimus. Stiprinant profesinio mokymo kokybę būtina investuoti ne tik į materialinės bazės atnaujinimą, bet ir į būsimus darbuotojus rengiančių mokytojų kvalifikaciją. Svarbu mokytojams išsamiai susipažinti ir patiems padirbėti su naujausiomis gamyboje, versle taikomomis technologijomis, kad mokiniams galėtų perduoti šviežiausią patirtį ir parengtų gerus darbuotojus“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. 

Profesijos mokytojai mokysis pagal akredituotas profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimo programas. Tobulintis galės įvairių sričių technologijų mokytojai:  architektūros ir statybos, aplinkosaugos, inžinerijos, metalų gamybos ir apdirbimo, mašinų ir elektroninių įrenginių gamybos ir remonto, tekstilės gaminių gamybos, drabužių siuvimo, energetikos, informacijos ir ryšio technologijų, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, turizmo, žemės ūkio, miškininkystės, transporto ir kt.

Profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimą remia ES fondai. Paraišką  pagal priemonę „Formaliojo ir neformaliojo mokymosi galimybių plėtra“ Europos socialinio fondo agentūra priims iki kovo 13 dienos.

Projektams įgyvendinti numatoma skirti 4,8 mln. eurų. ES fondų priemonės „Formaliojo ir neformaliojo mokymosi galimybių plėtra“ įgyvendinimą administruoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Europos socialinio fondo agentūra.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »