Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Publikuota: 2017 m. sausio 16 d. pirmadienis

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. Profesinėse mokyklose dirbantys profesijos mokytojai galės stažuotis pažangiausiose verslo įmonėse, sektoriniuose praktinio mokymo centruose. Jie įgis žinių apie naujausius technologinius procesus, mokysis atlikti šiuolaikines technologines operacijas, išbandys darbą su įvairiomis medžiagomis ir technologine įranga. Grįžę savo žinias perduos mokiniams,  kurie vėliau taps tos srities įmonių darbuotojais.

„Profesinis mokymas turi žengti koja kojon su nuolat modernėjančiomis technologijomis, atitikti  darbo rinkos reikalavimus. Stiprinant profesinio mokymo kokybę būtina investuoti ne tik į materialinės bazės atnaujinimą, bet ir į būsimus darbuotojus rengiančių mokytojų kvalifikaciją. Svarbu mokytojams išsamiai susipažinti ir patiems padirbėti su naujausiomis gamyboje, versle taikomomis technologijomis, kad mokiniams galėtų perduoti šviežiausią patirtį ir parengtų gerus darbuotojus“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. 

Profesijos mokytojai mokysis pagal akredituotas profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimo programas. Tobulintis galės įvairių sričių technologijų mokytojai:  architektūros ir statybos, aplinkosaugos, inžinerijos, metalų gamybos ir apdirbimo, mašinų ir elektroninių įrenginių gamybos ir remonto, tekstilės gaminių gamybos, drabužių siuvimo, energetikos, informacijos ir ryšio technologijų, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, turizmo, žemės ūkio, miškininkystės, transporto ir kt.

Profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimą remia ES fondai. Paraišką  pagal priemonę „Formaliojo ir neformaliojo mokymosi galimybių plėtra“ Europos socialinio fondo agentūra priims iki kovo 13 dienos.

Projektams įgyvendinti numatoma skirti 4,8 mln. eurų. ES fondų priemonės „Formaliojo ir neformaliojo mokymosi galimybių plėtra“ įgyvendinimą administruoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Europos socialinio fondo agentūra.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »