SMK inicijuoja projektą, skirtą gebėjimų stiprinimui ir gerosios patirties perėmimui

Publikuota: 2015 m. spalio 2 d. penktadienis

Socialinių mokslų kolegija, reaguodama į Lietuvoje vykstančius pokyčius socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos sferoje, žinodama iššūkius, su kuriais tenka susidurti šios sferos darbuotojams (besikeičiantys teisės aktai, didėjantys reikalavimai teikiamų paslaugų kokybės monitoringui, augantis socialinės rizikos asmenų skaičius, didėjantys darbo krūviai), inicijuoja projektą, skirtą gebėjimų stiprinimui ir gerosios patirties perėmimui. Pagrindinė tikslinė projekto grupė – projekto partnerių atstovai iš Telšių, Plungės, Vilkaviškio, Marijampolės, Šilutės, Kalvarijos savivaldybių ir joms pavaldžių įstaigų tarnautojai, savivaldos institucijų darbuotojai, sveikatos apsaugos (stacionarios ir nestacionarios) ir socialinės rūpybos srityje dirbantys asmenys.

Numatytos veiklos yra skirtos tikslinės grupės darbuotojų gebėjimų stiprinimui perimant pažangias Norvegijos Karalystės žinias ir gerąją patirtį socialinės rūpybos, sveikatos gerinimo, administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo gebėjimų gerinimo srityse bendradarbiavimo tarp vietos, regionų partnerių Lietuvoje bei Norvegijoje stiprinimui. Rengiant paraišką atliktas projekto partnerių atstovaujamų institucijų poreikio tyrimas, siekiant identifikuoti šiame projekte pasirinktų tikslinių grupių mokymosi visą gyvenimą, gebėjimų stiprinimo poreikius. Remiantis gautais duomenimis numatoma vykdyti mokymus 7 temomis. Taip pat išskirtos 3 itin aktualios mokymų sritys tikslinės grupės atstovams, kurioms numatoma parengti nuotolinio mokymo kursus, siekiant užtikrinti projekto rezultatų tęstinumą ir tvarumą bei atliepti tikslinės grupės narių poreikius.

Įgytos žinios ir patirtis prisidės prie ilgalaikių rezultatų ir poveikio šalies mastu – gerės socialinės globos ir rūpybos, sveikatos apsaugos įstaigų teikiamų paslaugų kokybė, taikomi inovatyvūs veiklos organizavimo modeliai tiesiogiai prisidės prie darnaus šalies ir regionų vystymosi, efektyvesnio socialinių bei ekonominių problemų sprendimo.

Projekto metu daug dėmesio skiriama asmeniniam tobulėjimui, savipagalbos mechanizmų kūrimui. Socialinėje sferoje dirbantys asmenys nuolat susiduria su įvairiais iššūkiais, kuriuos savarankiškai įveikti nėra taip paprasta. Pridėtinė projekto vertė ta, jog sudarius galimybes darbuotojų kvalifikacijos kėlimui bus prisidėta prie institucijų veiklos tobulinimo, efektyvesnio teikiamų paslaugų kokybės valdymo, daug dėmesio projektas skiria darbui palankios aplinkos kūrimui. Taip užtikrinamas socialinės rūpybos bei sveikatos priežiūros institucijų veiklos efektyvumas, geresnis teikiamų paslaugų prieinamumas visuomenei (ypač atskirties grupėms).

Pridėtinę projekto vertę sukurs naujos žinios, įgūdžiai ir kompetencijos įgytos mokymų bei stažuočių metu.

Sukurti online kursai taip pat sudarys sąlygas mokytis visiems pageidaujantiems bei atnaujinti savo žinias, keisti ir dalintis patirtimi ir idėjomis. Sukurti efektyvūs regioninio, tarpinstitucinio, tarptautinio bendradarbiavimo modeliai, perimti pažangūs gerosios patirties pavyzdžiai, parengti į darbuotoją orientuoti savipagalbos kursai prisidės prie regioninės politikos tikslų įgyvendinimo, sudarant palankias sąlygas regionams augti kokybine prasme, siekti geresnių darbo rezultatų, bendromis pastangomis efektyviai spręsti socialines ir ekonomines problemas.

Visi projekto metu sukurti rezultatai orientuoti į tęstinumo užtikrinimą, žmogiškųjų išteklių gebėjimų gerinimą, paslaugų prieinamumo regionuose didinimą.

 

Šaltinis: smk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »