Šalies miestuose prasideda 50-ies mokslo kavinių maratonas

Publikuota: 2012 m. kovo 30 d. penktadienis

Pirmuoju renginiu Šiaulių „Akropolio“ prekybos centro kavinėje „Bernelių užeiga“ prasidėjo 50 renginių ciklas, kurio metu Lietuvos mokslų akademija kartu su Šiaulių universitetu ir Lietuvos moksleivių sąjunga populiariai pristatinės mokslo pasiekimus, dalinsis mokslo žiniomis su šalies moksleiviais ir studentais.

Kaip sakė Šiaulių universiteto Karjeros centro direktorė Lina Bivainienė, viso projekto metu iki 2014 m. sausio numatyta organizuoti 50 renginių – mokslo kavinių. Daugelis jų suplanuotos mažesniuose šalies miestuose, rajonų vietovėse. Į mokslo kavines kviečiami lektoriai iš garsiausių Lietuvos mokslo bei tyrimų centrų, kurie supažindina lankytojus su naujausiais moksliniais tyrimais, jų pasiekimais. Renginių ciklas sukurs ne tik neformalių kontaktų tinklą, bet ir paskatins jaunimą aktyviau įsijungti į mokslo diskusijas, mokslo populiarinimo veiklas.

Mokslo kavinės – tai iš užsienio šalių perimama geroji praktika, kai mokslininkas su moksleiviais, studentais diskutuoja ir bendrauja neformalioje aplinkoje. Sėkmingai vykdytų projektų rezultatai patvirtina, kad tai naujas ir patrauklus būdas jaunimui ieškoti žinių apie mokslą, gyvai susitikti su tyrėjais ir mokslininkais.

Pirmasis renginys kovo mėnesį įvyko Šiauliuose, prekybos centre „Akropolis“ įsikūrusiose kavinėje „Bernelių užeiga“. Pirmuosius dalyvius iš Stasio Šalkauskio bei Šiaulių „Romuvos“ gimnazijų labiausiai domino mokslininkų mintys apie dirbtinį intelektą, šiuolaikinius filmus, kompiuterinius žaidimus ir, žinoma, informacines technologijas.

Mokslininkai (lektoriai Gražvydas Felinskas ir Simona Ramanauskaitė), su moksleiviais bendravę neįprastoje aplinkoje (kavinėje), po renginio pastebėjo, kad iš pradžių visiems buvo kiek nedrąsu, tačiau tinkamai parinktos ir įdomios diskusijų temos po truputį išjudino visus – labiausiai susidomėjimo sulaukė įdomūs su informacinėmis sistemomis susiję klausimai, ypač vaizdingi dirbtinio intelekto taikymo kompiuteriniuose žaidimuose bei kino filmuose pavyzdžiai. Diskusijai įpusėjus jau ir moksleiviai patys teikė įvairių pavyzdžių, apie kuriuos yra skaitę ar girdėję, diskutavo, kaip ir kur prasideda mokslas ir praktiškai taikomi jo pasiekimai.

Šiaulių universitetas turi sukaupęs daug patirties ruošiant, įgyvendinant ir administruojant ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus bei tarptautinius mokslo projektus. Tikimasi, kad prasidėjęs mokslo kavinių ciklas ir suburta universiteto darbuotojų bei studentų komanda veiklą šiaurės Lietuvoje tęs ir pasibaigus projektui.

Daugiau naujienų ir informacijos galima rasti naujame mokslo populiarinimo portale: www.atrasiu.su.lt. Artimiausios kavinės vyks Šiauliuose, Vilniuje, Kaune.

Projektas „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »