Šalies miestuose prasideda 50-ies mokslo kavinių maratonas

Publikuota: 2012 m. kovo 30 d. penktadienis

Pirmuoju renginiu Šiaulių „Akropolio“ prekybos centro kavinėje „Bernelių užeiga“ prasidėjo 50 renginių ciklas, kurio metu Lietuvos mokslų akademija kartu su Šiaulių universitetu ir Lietuvos moksleivių sąjunga populiariai pristatinės mokslo pasiekimus, dalinsis mokslo žiniomis su šalies moksleiviais ir studentais.

Kaip sakė Šiaulių universiteto Karjeros centro direktorė Lina Bivainienė, viso projekto metu iki 2014 m. sausio numatyta organizuoti 50 renginių – mokslo kavinių. Daugelis jų suplanuotos mažesniuose šalies miestuose, rajonų vietovėse. Į mokslo kavines kviečiami lektoriai iš garsiausių Lietuvos mokslo bei tyrimų centrų, kurie supažindina lankytojus su naujausiais moksliniais tyrimais, jų pasiekimais. Renginių ciklas sukurs ne tik neformalių kontaktų tinklą, bet ir paskatins jaunimą aktyviau įsijungti į mokslo diskusijas, mokslo populiarinimo veiklas.

Mokslo kavinės – tai iš užsienio šalių perimama geroji praktika, kai mokslininkas su moksleiviais, studentais diskutuoja ir bendrauja neformalioje aplinkoje. Sėkmingai vykdytų projektų rezultatai patvirtina, kad tai naujas ir patrauklus būdas jaunimui ieškoti žinių apie mokslą, gyvai susitikti su tyrėjais ir mokslininkais.

Pirmasis renginys kovo mėnesį įvyko Šiauliuose, prekybos centre „Akropolis“ įsikūrusiose kavinėje „Bernelių užeiga“. Pirmuosius dalyvius iš Stasio Šalkauskio bei Šiaulių „Romuvos“ gimnazijų labiausiai domino mokslininkų mintys apie dirbtinį intelektą, šiuolaikinius filmus, kompiuterinius žaidimus ir, žinoma, informacines technologijas.

Mokslininkai (lektoriai Gražvydas Felinskas ir Simona Ramanauskaitė), su moksleiviais bendravę neįprastoje aplinkoje (kavinėje), po renginio pastebėjo, kad iš pradžių visiems buvo kiek nedrąsu, tačiau tinkamai parinktos ir įdomios diskusijų temos po truputį išjudino visus – labiausiai susidomėjimo sulaukė įdomūs su informacinėmis sistemomis susiję klausimai, ypač vaizdingi dirbtinio intelekto taikymo kompiuteriniuose žaidimuose bei kino filmuose pavyzdžiai. Diskusijai įpusėjus jau ir moksleiviai patys teikė įvairių pavyzdžių, apie kuriuos yra skaitę ar girdėję, diskutavo, kaip ir kur prasideda mokslas ir praktiškai taikomi jo pasiekimai.

Šiaulių universitetas turi sukaupęs daug patirties ruošiant, įgyvendinant ir administruojant ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus bei tarptautinius mokslo projektus. Tikimasi, kad prasidėjęs mokslo kavinių ciklas ir suburta universiteto darbuotojų bei studentų komanda veiklą šiaurės Lietuvoje tęs ir pasibaigus projektui.

Daugiau naujienų ir informacijos galima rasti naujame mokslo populiarinimo portale: www.atrasiu.su.lt. Artimiausios kavinės vyks Šiauliuose, Vilniuje, Kaune.

Projektas „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »