Šalies miestuose prasideda 50-ies mokslo kavinių maratonas

Publikuota: 2012 m. kovo 30 d. penktadienis

Pirmuoju renginiu Šiaulių „Akropolio“ prekybos centro kavinėje „Bernelių užeiga“ prasidėjo 50 renginių ciklas, kurio metu Lietuvos mokslų akademija kartu su Šiaulių universitetu ir Lietuvos moksleivių sąjunga populiariai pristatinės mokslo pasiekimus, dalinsis mokslo žiniomis su šalies moksleiviais ir studentais.

Kaip sakė Šiaulių universiteto Karjeros centro direktorė Lina Bivainienė, viso projekto metu iki 2014 m. sausio numatyta organizuoti 50 renginių – mokslo kavinių. Daugelis jų suplanuotos mažesniuose šalies miestuose, rajonų vietovėse. Į mokslo kavines kviečiami lektoriai iš garsiausių Lietuvos mokslo bei tyrimų centrų, kurie supažindina lankytojus su naujausiais moksliniais tyrimais, jų pasiekimais. Renginių ciklas sukurs ne tik neformalių kontaktų tinklą, bet ir paskatins jaunimą aktyviau įsijungti į mokslo diskusijas, mokslo populiarinimo veiklas.

Mokslo kavinės – tai iš užsienio šalių perimama geroji praktika, kai mokslininkas su moksleiviais, studentais diskutuoja ir bendrauja neformalioje aplinkoje. Sėkmingai vykdytų projektų rezultatai patvirtina, kad tai naujas ir patrauklus būdas jaunimui ieškoti žinių apie mokslą, gyvai susitikti su tyrėjais ir mokslininkais.

Pirmasis renginys kovo mėnesį įvyko Šiauliuose, prekybos centre „Akropolis“ įsikūrusiose kavinėje „Bernelių užeiga“. Pirmuosius dalyvius iš Stasio Šalkauskio bei Šiaulių „Romuvos“ gimnazijų labiausiai domino mokslininkų mintys apie dirbtinį intelektą, šiuolaikinius filmus, kompiuterinius žaidimus ir, žinoma, informacines technologijas.

Mokslininkai (lektoriai Gražvydas Felinskas ir Simona Ramanauskaitė), su moksleiviais bendravę neįprastoje aplinkoje (kavinėje), po renginio pastebėjo, kad iš pradžių visiems buvo kiek nedrąsu, tačiau tinkamai parinktos ir įdomios diskusijų temos po truputį išjudino visus – labiausiai susidomėjimo sulaukė įdomūs su informacinėmis sistemomis susiję klausimai, ypač vaizdingi dirbtinio intelekto taikymo kompiuteriniuose žaidimuose bei kino filmuose pavyzdžiai. Diskusijai įpusėjus jau ir moksleiviai patys teikė įvairių pavyzdžių, apie kuriuos yra skaitę ar girdėję, diskutavo, kaip ir kur prasideda mokslas ir praktiškai taikomi jo pasiekimai.

Šiaulių universitetas turi sukaupęs daug patirties ruošiant, įgyvendinant ir administruojant ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus bei tarptautinius mokslo projektus. Tikimasi, kad prasidėjęs mokslo kavinių ciklas ir suburta universiteto darbuotojų bei studentų komanda veiklą šiaurės Lietuvoje tęs ir pasibaigus projektui.

Daugiau naujienų ir informacijos galima rasti naujame mokslo populiarinimo portale: www.atrasiu.su.lt. Artimiausios kavinės vyks Šiauliuose, Vilniuje, Kaune.

Projektas „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »