Šalies miestuose prasideda 50-ies mokslo kavinių maratonas

Publikuota: 2012 m. kovo 30 d. penktadienis

Pirmuoju renginiu Šiaulių „Akropolio“ prekybos centro kavinėje „Bernelių užeiga“ prasidėjo 50 renginių ciklas, kurio metu Lietuvos mokslų akademija kartu su Šiaulių universitetu ir Lietuvos moksleivių sąjunga populiariai pristatinės mokslo pasiekimus, dalinsis mokslo žiniomis su šalies moksleiviais ir studentais.

Kaip sakė Šiaulių universiteto Karjeros centro direktorė Lina Bivainienė, viso projekto metu iki 2014 m. sausio numatyta organizuoti 50 renginių – mokslo kavinių. Daugelis jų suplanuotos mažesniuose šalies miestuose, rajonų vietovėse. Į mokslo kavines kviečiami lektoriai iš garsiausių Lietuvos mokslo bei tyrimų centrų, kurie supažindina lankytojus su naujausiais moksliniais tyrimais, jų pasiekimais. Renginių ciklas sukurs ne tik neformalių kontaktų tinklą, bet ir paskatins jaunimą aktyviau įsijungti į mokslo diskusijas, mokslo populiarinimo veiklas.

Mokslo kavinės – tai iš užsienio šalių perimama geroji praktika, kai mokslininkas su moksleiviais, studentais diskutuoja ir bendrauja neformalioje aplinkoje. Sėkmingai vykdytų projektų rezultatai patvirtina, kad tai naujas ir patrauklus būdas jaunimui ieškoti žinių apie mokslą, gyvai susitikti su tyrėjais ir mokslininkais.

Pirmasis renginys kovo mėnesį įvyko Šiauliuose, prekybos centre „Akropolis“ įsikūrusiose kavinėje „Bernelių užeiga“. Pirmuosius dalyvius iš Stasio Šalkauskio bei Šiaulių „Romuvos“ gimnazijų labiausiai domino mokslininkų mintys apie dirbtinį intelektą, šiuolaikinius filmus, kompiuterinius žaidimus ir, žinoma, informacines technologijas.

Mokslininkai (lektoriai Gražvydas Felinskas ir Simona Ramanauskaitė), su moksleiviais bendravę neįprastoje aplinkoje (kavinėje), po renginio pastebėjo, kad iš pradžių visiems buvo kiek nedrąsu, tačiau tinkamai parinktos ir įdomios diskusijų temos po truputį išjudino visus – labiausiai susidomėjimo sulaukė įdomūs su informacinėmis sistemomis susiję klausimai, ypač vaizdingi dirbtinio intelekto taikymo kompiuteriniuose žaidimuose bei kino filmuose pavyzdžiai. Diskusijai įpusėjus jau ir moksleiviai patys teikė įvairių pavyzdžių, apie kuriuos yra skaitę ar girdėję, diskutavo, kaip ir kur prasideda mokslas ir praktiškai taikomi jo pasiekimai.

Šiaulių universitetas turi sukaupęs daug patirties ruošiant, įgyvendinant ir administruojant ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus bei tarptautinius mokslo projektus. Tikimasi, kad prasidėjęs mokslo kavinių ciklas ir suburta universiteto darbuotojų bei studentų komanda veiklą šiaurės Lietuvoje tęs ir pasibaigus projektui.

Daugiau naujienų ir informacijos galima rasti naujame mokslo populiarinimo portale: www.atrasiu.su.lt. Artimiausios kavinės vyks Šiauliuose, Vilniuje, Kaune.

Projektas „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir yra įtrauktas į LR Švietimo ir mokslo ministerijai skirto biudžeto asignavimą. Priemonė „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“ įgyvendinama pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos prioritetą „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »