„Saulėtekio slėnyje“ kuriami produktai konkurencingi pasaulinėse rinkose

Publikuota: 2012 m. lapkričio 11 d. sekmadienis

Vilniuje Saulėtekio alėjoje įsikūrusio inovacijų ir mokslo centro „Saulėtekio slėnis“ pagrindinė misija – plėtoti verslumą ir inovacijas, kurti aukštos pridėtinės vertės, pasaulio rinkose konkurencingus produktus. Šiuo metu lietuviškasis „silikono slėnis“ gali didžiuotis savo pašonėje užaugintu startuoliu „PriceOn“, pritraukusiu rekordinę investiciją.

Andriaus Poznanskio ir Jurij Laneckij kuriama plataus vartojimo prekių kainų ir akcijų paieškos bei palyginimo sistema „PriceOn“ yra pirmoji tokia Lietuvoje. Per metus laiko „Saulėtekio slėnio“ inkubatoriuje buvo sukurta pirmoji PriceOn programėlės versija pritaikyta telefonui iPhone  ir internetinė platforma. Šiandien startup‘as gali didžiuotis pritraukta rekordine beveik milijono vertės investicija tolesniam produkto vystymui.

„Pirmus metus investavome savas lėšas, šioms pasibaigus, pradėjome ieškoti investuotojo. Bendravome su Lietuvoje ir užsienyje veikiančiais fondais bei privačiais investuotojais. Finišo tiesiojoje turėjome tris pasiūlymus iš kurių išsirinkome naudingiausią –  T. Karoso valdomo holdingo „LTk Capital“. Sandorio detalių atskleisti negalime, galiu pasakyti tik tiek, kad pirmųjų etapų sąmata artima milijonui, o pagal man viešai prieinamus duomenis tai ko gero didžiausia startup’o pritraukta investiciją į IT verslą Lietuvoje.“ – atvirauti nebuvo linkęs vienas iš PriceOn įkūrėjų Jurij Laneckij.

Ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje pastebima tendencija investuoti į IT sektorių. Lyginant su gamybos sektoriumi, internetinių technologijų kūrimas reikalauja mažiau investicijų, o grąža greita ir didelė. Todėl pastaruoju metu investuotojai akylai ieško inovatyvių ir pasaulio rinkose konkurencingų idėjų bei produktų. Vien Lietuvoje per pastaruosius metus įvyko arti šimto verslumą skatinančių renginių ir jaunojo verslo akseleratorių, kurių tikslas vienas – surasti geras idėjas ir padėti jas įgyvendinti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »