Stojančiųjų registracija į aukštąsias mokyklas – artėja finišo laikas, liepos 23 d.

Publikuota: 2012 m. liepos 13 d. penktadienis

LAMA BPO informacinėje sistemoje jau yra užsiregistravę beveik 36 tūkst. stojančiųjų į aukštąsias mokyklas. Iš jų kiek daugiau nei 29 tūkst. jau įrašė savo pageidavimus dėl studijų programų. Birželio 1 d. prasidėjusi stojančiųjų registracija į universitetų ir kolegijų studijų programas baigiasi liepos 23 d. 17 val.

LAMA BPO prezidentas prof. Pranas Žiliukas ragina stojančiuosius, įgijusius vidurinį išsilavinimą 2009 m. ir anksčiau, nepamiršti atvykti į artimiausią LAMA BPO punktą ir užregistruoti savo brandos atestatus. Šių asmenų brandos atestatų nėra elektroninėje duomenų bazėje, todėl į vieną iš minėtų punktų jie turi pristatyti vidurinio mokslo baigimo dokumentus. Šiuo metu iš maždaug 4,5 tūkst. užsiregistravusių tai yra padarę tik kiek daugiau nei pusė.

Kiti stojantieji savo brandos atestato duomenis ar perlaikytų egzaminų pažymius gali įsikelti iš Švietimo informacinių technologijų centro savo prašyme paspaudę mygtuką „Įkelti/atnaujinti“. Tie, kurie dar neturi išduotų brandos atestatų arba pažymos apie šiemet perlaikytus egzaminus, duomenis įsikelti galės nuo liepos 12 d. iki pat liepos 23 d. 17 val.

Stojantieji gali ne tik pildyti prašymus LAMA BPO informacinėje sistemoje, bet ir juos pakoreguoti po pasibaigusios stojamųjų egzaminų sesijos. „Jeigu lūkesčiai po stojamųjų egzaminų nepasiteisino, galima pakoreguoti savo pageidavimų sąrašą – paieškoti alternatyvų ir pasirinkti kitas tinkančias stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo nereikalaujančias studijų programas“, – sako prof. P. Žiliukas.

LAMA BPO paskelbė bendrus pagrindinės stojamųjų egzaminų sesijos, vykusios birželio 19 – liepos 4 d., ir liepos 9-10 d. rengtos papildomos stojamųjų egzaminų sesijos rezultatus.

Šiemet 3 734 kandidatai buvo pasirinkę laikyti meno studijų programoms reikalingus stojamuosius egzaminus. Iš jų 906 į egzaminą neatvyko. Maksimalų 100 balų įvertinimą gavo 98 pretenduojantys į universitetus ir 57 stojantys į kolegijas.

Stojamuosius egzaminus į architektūros krypties universitetinių studijų programas laikė 288 stojantieji, dailės ir dizaino krypties – 500, fotografijos ir medijų krypties – 82, muzikos krypčių – 272, teatro ir kino, šokio krypčių – 253, meno pedagogikos – 229 kandidatai.

Iš viso valstybė šiemet numato finansuoti 745 meno studijų vietas: 521 universitetuose ir 224 kolegijose.

Motyvacijos vertinimui užsiregistravo 3 115 stojančiųjų į švietimo ir ugdymo studijų krypčių grupės programas universitetuose ir kolegijose. Tačiau į motyvacijos testą atvyko 1812. Po 2 balus gavo 954, po vieną – 775 ir nulį – 83 kandidatai į aukštąsias mokyklas. Pernai apie 3 900 stojančiųjų buvo pareiškę norą pasitikrinti savo tinkamumą pedagogo profesijai, bet per 1,6 tūkst. iš jų persigalvojo.

Už teigiamą motyvacijos įvertinimą prie konkursinio balo pridedami 1 arba 2 papildomi balai. Įvertinimas nuliu turi tik rekomendacinį pobūdį, todėl stojantysis gali dalyvauti konkurse į valstybės finansuojamas studijas. Į studijų krepšelį negali pretenduoti tik tie asmenys, kurie nesiregistravo laikyti motyvacijos vertinimo arba užsiregistravo, bet neatvyko.

Švietimo ir ugdymo krypčių grupei planuojama skirti 739 studijų krepšelius: 568 – universitetuose, 171 – kolegijose.

Iš viso į valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti ne mažiau kaip 17,2 tūkst. pirmakursių.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »