Stojantieji į privatų universitetą gaus nebe „krepšelius“, o stipendijas

Publikuota: 2012 m. birželio 4 d. pirmadienis

Moksleiviai, ketinantys studijuoti privačiame ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, ir toliau galės pretenduoti į valstybinę finansinę paramą. Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nutarimą dėl studijų stipendijų skyrimo tvarkos, stojantieji į privačias aukštąsias mokyklas gaus studijų stipendijas, pakeisiančias „studijų krepšelius“, tačiau dydžiu prilygstančias pastariesiems.

„Džiaugiamės, kad buvo pritarta tam, kad pretenduoti į studijų stipendijas būtų galima bendra stojimo tvarka. Taip eliminuojama stojančiųjų į privačius universitetus nežinia. Valstybės skiriama studijų stipendija atitiks „studijų krepšelio“ dydį, tad esminio skirtumo stojantieji neturėtų pajusti“, – pažymi ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

Studijų stipendijos dydis atitiks norminės studijų kainos dydį (3892 Lt/metams). Į šias stipendijas galės pretenduoti tie, kurių konkursinis balas bus nemažesnis kaip 12. Studijų stipendija dengs dalį studijų ISM kainos, todėl susidariusį skirtumą turės padengti pats studentas. Tačiau, pasak ISM rektoriaus, tie, kurių konkursinis balas bus 20,2 ir daugiau, universitete studijuos visiškai nemokamai – jiems kainų skirtumo padengti nereikės.

„Patiems geriausiesiems užtikriname paramą, kuri padengia visą studijų mokestį. Pagal šią „ISM 100 talentų“ programą praėjusiais metais nemokamas studijas mūsų universitete pelnė 71 studentas, šiemet tikimės sulaukti nemažesnio gabiausių jaunuolių dėmesio, – teigia dr. Nerijus Pačėsa.  –  Norime, kad talentai liktų studijuoti mūsų šalyje, tad aktyviai bendradarbiaujame su verslu, stengdamiesi suteikti tiek finansinę paramą, tiek geresnes praktikos įmonėse galimybes“. Universiteto socialinę programą „ISM 100 talentų“, pagal kurią skiriamos šios stipendijos, finansuoja pats universitetas ir šalies įmonės.

Rektorius atkreipia dėmesį, kad informacija apie valstybinės studijų stipendijos gavimą būsimuosius studentus pasieks vasaros pabaigoje, tad daliai jaunuolių gali būti neramu, ar tikrai ją gaus. „Norintys studijuoti ISM ir turintys ne mažesnį kaip 18 konkursinį balą galės būti garantuoti, kad jiems teks padengti tik dalį studijų mokesčio – jie gaus arba valstybės paramą, arba mūsų skiriamą tokio paties dydžio studijų mokesčio nuolaidą visam studijų laikotarpiui. Finansinis aspektas svarbus daugeliui stojančiųjų, tad ši garantija gabiems ir motyvuotiems jaunuoliams suteiks užtikrintumo neabejoti savo pasirinkimu“, – sako dr. N. Pačėsa.

Pagal naująją Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą stojimo tvarką, moksleiviai, pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijas valstybiniame universitete, kaip finansavimo šaltinį prašyme turėtų nurodyti „vf“ (valstybės finansuojamos studijos), o siekiantys gauti valstybės paramą studijoms privačiame universitete – „st“ (stipendija). Bendrasis priėmimas vykdomas pagal Lietuvos aukštųjų mokyklų, susivienijusių į asociaciją bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO), nustatytą tvarką. Studijų stipendija, priešingai nei „studijų krepšelis“, bus skiriama visam studijų laikotarpiui.

Priėmimo sąlygos į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą nurodomos universiteto svetainėje. Pernai populiariausiomis universiteto studijų programomis tapo ekonomika, tarptautinis verslas ir komunikacija, finansai, taip pat stojantieji aktyviai rinkosi ekonomikos ir politikos bei vadybos programas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »