Studentai universitetus ir kolegijas vertina panašiai

Publikuota: 2012 m. birželio 18 d. pirmadienis

Šiais metais nuomonės tyrime dalyvavę studentai įvertino administracijos ir dėstytojų darbą bei jų požiūrį į studentus. Taip pat  tyrime buvo įvertintas akademinio sąžiningumo lygis, aukštosios mokyklos infrastruktūra ir apgyvendimo sąlygos. Sudarant vykdomos apklausos klausimus buvo paliestas ir studentų gerovei labai svarbus studijų atitikimo keliamiemes lūkesčiams bei informacijos pateikimo apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes klausimas.

„Atlikdami tyrimą siekiame studentams sudaryti galimybę, vadovaujantis nustatytais  kriterijais, įvertinti savo aukštąją mokyklą, o vėliau ją palyginti su kitomis. Tokiu būdu studentai parodo, kaip jie jaučiasi studijų proceso metu, ko trūksta universitete arba kolegijoje. Tuo pačiu aukštosios mokyklos administracija turi progą identifikuoti, kur reikėtų labiau pasitemti organizuojant studijų procesą, kuriant studentų poreikius atitinkančią aplinką“, – kalbėjo LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

Vertindami univeristetus studentai geriausiai šiais metais įvertino privačias aukštąsias mokyklas: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, Verslo ir vadybos akademiją, Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklą. Tarp valstybinių universitetų geriausiai vertinami Vytauto Didžiojo ir Mykolo Romerio universitetai, tačiau bendrame vertinime jie gerokai atsilieka nuo privačių. Tyrimas taip pat atskleidė, kad universitetuose probleminės sritys išlieka panašios kaip ir pastaruosius trejus metus: vis dar trūksta informacijos apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes, egzistuoja prastos studentų apgyvendinimo sąlygos bei vis dar neišspręstas akademinio nesąžiningumo klausimas.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad kolegijos vadovaujantis visais kriterijais šiemet įvertintos geriausiai per paskutinius trejus metus. Tarp valstybinių kolegijų šiemet geriausiai vertinamos Klaipėdos valstybinė, Žemaitijos ir Alytaus kolegijos, tarp privačių – Šv. Ignaco Lojolos kolegija, Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla ir Šiaurės Lietuvos kolegija. Tačiau, nepaisant pakilusio bendrojo vertinimo, akademinio sąžiningumo lygis kolegijose šių metų vertinime yra kritęs. Studentai taip pat nurodė pasigendantys šiose aukštosiose mokyklose informacijos pateikimo apie saviraiškos bei informavimo apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes.

„Atliktos studentų apklausos rezultatai parodė, kad tiek kolegijų tiek universitetų studentai savo aukštąsias mokyklas vertina panašiai: šių metų kolegijų vidurkis 7,76, o universitetų - 7,74. Kaip ir anksčiau prasčiausiai studentai vertina saviraiškos galimybes, apgyvendinimo sąlygas bei aukštųjų mokyklų informavimą apie karjeros ir įsidarbinimo galimybes. Todėl vertinant studentų atsakymus galime sakyti, kad tos pačios probleminės sritys išlieka jau eilę metų.“ – teigė Vilius Morkūnas.

Studentų viešosios nuomonės tyrimas taip pat atskleidė, kad aukštosios mokyklos, kurios didelį dėmesį skiria studentų studijų aplinkai, palankiam dėstytojų ir studentų bendradarbiavimui bei užtikrina tinkamą dėstytojų darbą paskaitų metu, bendras studentų vertinimo rodiklis yra kur kas aukštesnis.

LSAS atliktame viešosios nuomonės tyrime dalyvavo  3062 universitetų  ir 2686 kolegijų studentai iš 17 universitetų ir 23 kolegijų. Universitetų studentai buvo apklausiami balandžio mėnesio 25 – gegužės 8 dienomis, kolegijų – gegužės mėnesio 8–21 dienomis. 

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »