Studento sukurtas robotas: „kūną“ pagamino 3D spausdintuvu, skydą – iš glaistyklės

Publikuota: 2016 m. sausio 6 d. trečiadienis

Estijos sostinėje Taline vykstančių robotų varžybų „Robotex“ nuolatinis dalyvis yra Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentas Giedrius Liaučys. Jo sukurtas robotas mini sumo rungtyje gruodį vykusiame renginyje užėmė penktą vietą tarp 60 dalyvių.

„Robotex 2015“ varžybose, kuriose dalyvavo ir nemažai lietuvių, G. Liaučys ruošėsi jau nuo rudens ir pasigamino naują robotą. Paklausus, kaip jis gaminamas, jaunasis inžinierius papasakojo, kad pirmiausiai jis tiesiog susidėliojo visus reikalingus roboto elementus: bateriją, varikliukus, jutiklius ir kitus „po ranka turimus daiktus“, o tik tuomet skaičiavo ir projektavo dizainą.

Rezultatas – 3D spausdintuvu išlietas robotuko „kūnas“, skydas pagamintas iš statybose naudojamos glaistyklės, o ratukų, kuriuos studentas pats ištekino mechanikos laboratorijoje, guma pirkta iš odontologijos reikmenų parduotuvės. Giedrius išdavė paslaptį, kad norėtų atgaivinti panašias varžybas ir Lietuvoje.

KTU PTVF Automatikos ir valdymo specialybę studijuojantis G. Liaučys robotais domisi nuo 8 klasės ir nuo 2009 m. dalyvauja įvairiose robotų varžybose Lietuvoje ir užsienyje. Vaikinas į Panevėžį atvyko dar būdamas mokydamasis mokykloje Kretingoje. Jį patraukė KTU PTVF įrengta moderni Robotikos laboratorija.

Šiuo metu IV kurso studentas daug laiko praleidžia tobulindamas savo mini sumo robotus ir vesdamas užsiėmimus KTU PTVF įkurtame Technologijų mokymo centre. Jis savo žiniomis ir patirtimi dalinasi su naujausiomis technologijomis besidominčiais moksleiviais, kurių sukonstruoti robotai taip pat dalyvavo „Robotex‘2015“. Ši paroda skirta vaikams ir jaunimui, kurie domisi inžinerijos mokslais ir naujausiomis aukštos kokybės technologijomis.

Jau „Robotex“ varžybų veteranu galintis save vadinti Giedrius pasakoja, kad pirmosios varžybos buvo surengtos tik kaip Talino miesto šventės dalis, tačiau renginio formatas ilgainiui pritraukė daug dalyvių iš užsienio ir tapo tarptautiniu.

Šiais metais renginys truko net tris dienas, o renginio dalyviams buvo pasiūlyta septyniolika kategorijų rungčių robotams: robotų futbolo varžybos, linijos sekimo rungtys, įvairių svorio kategorijų sumo, žiedinės lenktynės, labirinto sprendimas intelektualiems robotams, važiavimas miesto gatvėmis ir rungtys vandens robotams.

Ši paroda puiki galimybė azartiškai pasivaržyti ir išbandyti savo roboto galimybes, tačiau taip pat puiki galimybė susipažinti su naujomis idėjomis. KTU PTVF studentas prisipažino jau žinantis nemažai gudrybių, kaip sukonstruoti robotą, galintį lengviau nugalėti kitus mini sumo rungtyje.

Visgi šiemet jis pats įspūdingų naujovių neišvydo, o pristatė savo sumanymą. Giedrius pritaikė naujo tipo bateriją sumo robotui, kurios dėka jos tapo greičiau ir lengviau pakeičiamos, tad robotas į ringą po kiekvienos kovos „puola“ su nauja jėga.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »