Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė su LVK nariais aptarė švietimo problemas

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 15 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) išplėstiniame prezidiumo posėdyje. Jo metu aptarti aktualūs švietimo klausimai – informacinių technologijų specialistų ruošimas, nevalstybinių aukštųjų mokyklų vieta bendroje aukštojo mokslo politikoje, profesinio mokslo ir verslo bendradarbiavimas.

LVK nariai pažymėjo, kad rinkoje itin juntamas informacinių technologijų specialistų trūkumas ir pasiūlė didinti šių studentų skaičių, duodant laiko atitinkamai pasiruošti profesinėms ir aukštosioms mokykloms. Šiuo metu informacinių technologijų specialistus rengia 21 profesinio mokymo įstaiga, jose vykdoma 11 programų. Šiuos specialistus taip pat ruošia ir Lietuvos aukštosios mokyklos.

„Informacinių technologijų specialistų rengimui šiais metais skirtas ypatingas dėmesys. Planuojant pirmosios pakopos valstybės finansuojamų vietų skaičių, informacinių technologijų specialistus rengiančios studijų programos buvo išskirtos į atskirą konkurencinę grupę, skiriant jai 700 studijų krepšelių. Šių specialistų rengimo mokymo programos ir jų pasiūla, atsižvelgiant į rinkos poreikius, vis plečiama“, – teigė švietimo ir mokslo ministrė.

A. Pitrėnienė pažymėjo, kad visos aukštosios mokyklos – ir valstybinės, ir nevalstybinės – yra svarbios, todėl reikia akcentuoti ne tiek konkurencijos, kiek bendradarbiavo svarbą, rengiant bendras studijų programas ir ruošiant specialistus darbo rinkai. „Nevalstybinės aukštosios mokyklos siūlo nemažai patrauklių studijų programų ir pritraukia jas norinčiųjų studijuoti“, – pastebėjo ministrė, paklausta, kokia valstybės politika šių aukštųjų mokyklų atžvilgiu. – Daugelį metų nebuvo priimami reikalingi sprendimai, todėl šiandien turime situaciją, kai universitetai į kai kurias studijų programas nebesurenka studentų. Dėl šios priežasties svarbu bendradarbiauti bei surasti savo nišą“, – teigė ministrė.

Susitikimo metu LVK nariai taip pat domėjosi profesiniu mokymu – praktiniu mokytojų kvalifikacijos vertinimu, galimybe suteikti eksperimentinį statusą profesinėms mokykloms bei šių mokymo įstaigų etatų normatyvų peržiūrėjimu. Švietimo ir mokslo ministrė informavo, kad vasarą sudaryta grupė iki lapkričio pabaigos turi parengti siūlymus dėl profesinio mokymo etatų normatyvų.

Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama didinti švietimo sistemos ir verslo bendradarbiavimą, yra pasirašiusi 8 bendradarbiavimo sutartis su asocijuotomis verslo struktūromis. Šiuo metu rengiamos sutartys su dar dviem asociacijomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »