Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė su LVK nariais aptarė švietimo problemas

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 15 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) išplėstiniame prezidiumo posėdyje. Jo metu aptarti aktualūs švietimo klausimai – informacinių technologijų specialistų ruošimas, nevalstybinių aukštųjų mokyklų vieta bendroje aukštojo mokslo politikoje, profesinio mokslo ir verslo bendradarbiavimas.

LVK nariai pažymėjo, kad rinkoje itin juntamas informacinių technologijų specialistų trūkumas ir pasiūlė didinti šių studentų skaičių, duodant laiko atitinkamai pasiruošti profesinėms ir aukštosioms mokykloms. Šiuo metu informacinių technologijų specialistus rengia 21 profesinio mokymo įstaiga, jose vykdoma 11 programų. Šiuos specialistus taip pat ruošia ir Lietuvos aukštosios mokyklos.

„Informacinių technologijų specialistų rengimui šiais metais skirtas ypatingas dėmesys. Planuojant pirmosios pakopos valstybės finansuojamų vietų skaičių, informacinių technologijų specialistus rengiančios studijų programos buvo išskirtos į atskirą konkurencinę grupę, skiriant jai 700 studijų krepšelių. Šių specialistų rengimo mokymo programos ir jų pasiūla, atsižvelgiant į rinkos poreikius, vis plečiama“, – teigė švietimo ir mokslo ministrė.

A. Pitrėnienė pažymėjo, kad visos aukštosios mokyklos – ir valstybinės, ir nevalstybinės – yra svarbios, todėl reikia akcentuoti ne tiek konkurencijos, kiek bendradarbiavo svarbą, rengiant bendras studijų programas ir ruošiant specialistus darbo rinkai. „Nevalstybinės aukštosios mokyklos siūlo nemažai patrauklių studijų programų ir pritraukia jas norinčiųjų studijuoti“, – pastebėjo ministrė, paklausta, kokia valstybės politika šių aukštųjų mokyklų atžvilgiu. – Daugelį metų nebuvo priimami reikalingi sprendimai, todėl šiandien turime situaciją, kai universitetai į kai kurias studijų programas nebesurenka studentų. Dėl šios priežasties svarbu bendradarbiauti bei surasti savo nišą“, – teigė ministrė.

Susitikimo metu LVK nariai taip pat domėjosi profesiniu mokymu – praktiniu mokytojų kvalifikacijos vertinimu, galimybe suteikti eksperimentinį statusą profesinėms mokykloms bei šių mokymo įstaigų etatų normatyvų peržiūrėjimu. Švietimo ir mokslo ministrė informavo, kad vasarą sudaryta grupė iki lapkričio pabaigos turi parengti siūlymus dėl profesinio mokymo etatų normatyvų.

Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama didinti švietimo sistemos ir verslo bendradarbiavimą, yra pasirašiusi 8 bendradarbiavimo sutartis su asocijuotomis verslo struktūromis. Šiuo metu rengiamos sutartys su dar dviem asociacijomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »