VGTU profesorius Ukrainoje gavo apdovanojimą už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą

Publikuota: 2013 m. spalio 14 d. pirmadienis

Buvęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Romualdas Ginevičius šiemet jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautinėje konferencijoje organizuotoje Donecko nacionalinio technikos universiteto. Jos metu profesorius buvo apdovanotas už tarptautinių mokslinių ryšių skatinimą ir stiprinimą.

Sevastopolyje vykusioje konferencijoje „Mašinų gamyba ir technosfera XXI amžiuje“ R. Ginevičius skaitė pranešimą apie specialistų rengimo problemas technikos universitetuose. VGTU mokslininkas kalbėjo apie tai, kokie reikalavimai iškyla universitetams, bandantiems prisitaikyti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų, kokias kompetencijas studijų metu svarbu įgyti studentams ir kaip išmatuoti aukštųjų mokyklų darbo kokybę.

„Reikalavimai ir konkurencija nuolat auga. Pagrindinė iki šiol neišspręsta problema, kad  absolventai turi gebėti kurti darbo vietas. Pagrindinis aukštųjų mokyklų tikslas – paruošti specialistus, kurie kuo greičiau pasiektų aukščiausią verslumo laipsnį“, – savo pranešime pabrėžė VGTU Įmonių ekonomikos ir vadybos katedros vedėjas R. Ginevičius.

VGTU profesoriui garbės ordiną už tarptautinių mokslinių ryšių stiprinimą įteikė viena konferencijos organizatorių – tarptautinė mašinų gamybos asociacija. Jubiliejinėje 20-ojoje konferencijoje pranešimus skaitė mokslininkai ir verslo atstovai iš daugiau nei dešimties pasaulio šalių.

Donecko nacionalinis technikos universitetas – vienas iš daugiau nei 410-ies VGTU užsienio partnerių, su kuriais aktyviai bendradarbiaujama tiek studentų, tiek akademinio personalo mainų srityje. 2012 metais iš viso beveik 20 procentų visų VGTU darbuotojų buvo išvykę į užsienį skaityti paskaitų, dalyvauti tarptautinėse konferencijose, seminaruose ar mokslo projektų partnerių susitikimuose. Tarptautinė patirtis padeda jiems įsisavinti naujausias pasaulinio lygio žinias ir perteikti jas savo studentams studijų procese.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »