VGTU rektoriumi antrai kadencijai perrinktas Alfonsas Daniūnas

Publikuota: 2016 m. birželio 8 d. trečiadienis

Uždaro Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarybos posėdžio metu slaptu balsavimu išrinktas universiteto rektorius. Antrai iš eilės penkerių metų kadencijai vienbalsiai perrinktas prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

„Pirmoji 5-erių metų kadencija parodė, kad rektoriaus vadovavimas sudėtingai ir kompleksiškai aukštojo mokslo institucijai, ne revoliucinė, o nuosekli ir kryptinga evoliucija reaguojant į iššūkius, buvo efektyvi ir tinkama. Vertiname rektoriaus gebėjimą išlaikyti balansą ir atvirą dialogą su akademine bendruomene bei partneriais, tad darbų tąsa ateinančius penkerius metus yra labai naudinga“, – teigė Artūras Abromavičius, VGTU Tarybos pirmininko pavaduotojas.

Šiais metais rektoriaus rinkimuose neatsirado norinčių konkuruoti su dabartiniu universiteto rektoriumi A. Daniūnu, tačiau Taryba vienbalsiai balsavo ir šį kartą, ir prieš penkerius metus, kai buvo renkamasi iš trijų kandidatų. 

„Labai vertinu Tarybos ir bendruomenės pasitikėjimą, kuris įpareigoja ir toliau vesti universitetą pokyčių keliu. Kaip ir anksčiau, skirsiu didžiausią dėmesį moksliniais tyrimais paremtoms šiuolaikiškoms studijoms, tarptautiškumui ir tvirtam nusiteikimui siekti tarpdisciplininio bendradarbiavimo“, – sakė Alfonsas Daniūnas, VGTU rektorius.

Gegužės 24 d. atvirame Senato posėdyje pristatydamas ateities planus bei per penkmetį nuveiktus darbus, rektorius akcentavo įtvirtintą VGTU, kaip vieno iš Lietuvos universitetų lyderių, poziciją bei tarptautinį pripažinimą.

A. Daniūno kadencijos metu ženkliai išaugo gerų mokslinių tyrimų ir inovacijų srities rezultatai – dvigubai padidėjo mokslinių publikacijų skaičius, pasiekti puikūs rezultatai patentinės veiklos vykdymo srityje.

VGTU teigiamai vertina ir išorės ekspertai, kurie savo ataskaitoje akcentavo, kad VGTU daro didelį poveikį regiono ir valstybės raidai. Šis poveikis nuosekliai siejamas su studijomis ir mokslo veikla: rengiamais aukščiausios kvalifikacijos specialistais ir vykdomais taikomaisiais tyrimais, atsižvelgiant į darnaus valstybės vystymosi poreikius.

A. Daniūnas, net ir tapęs rektoriumi prieš 5 metus, vis dar dėsto studentams. „Aš myliu studentus ir labai džiaugiuosi turėdamas galimybę bendrauti su jais paskaitose bei prisidėti ugdant atsakomybę ne tik už save, bet ir pasaulį, kurį sukursime ateities kartoms. Vienas didžiausių malonumų matyti, kaip studentai ir absolventai myli universitetą ir didžiuojasi būdami jo dalimi – šiuo bendru pasididžiavimo jausmu pulsavo visa „Siemens“ arena, susirinkusi į 60 universiteto jubiliejų ir Absolventų kongresą“, – pasakojo VGTU rektorius.

Jam antrino ir A. Abromavičius: „Labai džiugu, kad pasididžiavimas universitetu nuolat didėja ir tai leidžia formuotis stipriai bendruomenei. Tam didelę įtaką turi materialinė bazė bei tokių eksperimentinių platformų, kaip „LinkMenų fabrikas“ atidarymas. Ši kūrybiškumo ir inovacijų erdvė leidžia išbandyti ir vystyti idėjas bei praktiškai pamatyti, kaip sujungus skirtingas sritis gimsta vertingi produktai ar paslaugos“.

Rektorių renka aukščiausia universiteto valdžia – Taryba, skelbusi viešą konkursą rektoriaus pareigoms eiti. Nauja VGTU Taryba išrinkta šių metų gegužę. Pirmininko pareigas šiuo metu eina technologinės įrangos pramoninėms nuotekoms valyti lyderio UAB „Traidenis“ generalinis direktorius Sigitas Leonavičius. Tarybą sudaro 11 narių, tarp kurių – verslo ir asociacijų bei VGTU akademinės bendruomenės atstovai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »