VU parodoje „Studijos 2014“

Publikuota: 2014 m. vasario 4 d. antradienis

Vasario 6–8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks XII paroda „Studijos 2014“. Joje kartu su 193 mokymo organizacijomis iš 13 šalių dalyvaus ir Vilniaus universitetas.

Visas parodos dienas prie VU stendo parodų salėje Nr. 5 suteiksime naudingos ir išsamios informacijos apie priėmimo organizavimą, konkursinio balo sudarymą, mainų programų galimybes atliekant praktiką ar studijuojant užsienyje. Parodos lankytojai galės sužinoti apie įvairių rūšių finansinę paramą.

VU skirs dėmesio ir mokytojams, karjeros koordinatoriams bei tėveliams, jie galės dalyvauti seminare „Studijos – karjeros kelio pradžia ar pusiaukelė? Kaip padėti moksleiviui nepasiklysti“. Moksleiviams parengėme paskaitų-seminarų ciklą.

Parodų salėje Nr. 1 veiks aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų paroda. Joje Taikomųjų mokslų institutas pristatys išmaniojo kietakūnio apšvietimo technologiją: apšviečiamų paviršių spalvų sodrio kompiuterinį modeliavimą, valdymą ir simuliaciją, puslaidininkinių medžiagų optinio charakterizavimo holografinį modulį. Tai nauja matavimo technologija, kuri paremta greitų procesų stebėsena šviesa sužadintame puslaidininkyje, užrašant jame dinaminę hologramą.

Gamtos mokslų fakulteto Kartografijos centras pristatys svetainę geoportal.lt ir jos naudojimo galimybes.

Parodoje bus eksponuojamas ir VU fizikų sukurtas 3D spausdintuvas ULTIMAKER: bus galima paliesti juo čia pat pagamintus mikrometrinio tikslumo pavyzdinius funkcinius darinius.

„Mobilioji bioklasė“ – pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija šalies moksleivius supažindins su naujausiais biomokslų laimėjimais ir suteiks galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Mokiniai ne tik išbandys tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atliks modernius biomokslų eksperimentus, atskleisiančius, kas yra DNR. „Mobiliąją bioklasę“ bus galima pasikviesti ir į savo mokyklą.

Matematikos ir informatikos fakultetas mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodai parengė pluoštą naujovių: belaides audiokolonėles, mobilią balsavimo sistemą, pridėtinę realybę, žmonių sekimo sistemą, balsu valdomą robotą. Parodoje bus galima susipažinti su VU palydovu „LituanicaSAT-1“ ir jį apžiūrėti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »