Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Publikuota: 2017 m. vasario 24 d. penktadienis


Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir aktorė Nijolė Narmontaitė knygų mugėje


Vakar Vilniuje prasidėjo keturias dienas truksianti 18-oji Vilniaus knygų mugė, kviečianti ne tik skaityti, bet ir bendrauti, susitikti su rašytojais, apsilankyti muzikos ir meno erdvėse. Knygų mugės atidaryme Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė visiems knygų mylėtojams džiugią naujieną – Vilnius pretenduos tapti pasaulio knygų sostine.

„Po šešerių metų Vilnius švęs gražią 700 metų sukaktį – kviečiu visus knygų mylėtojus prisijungti, kad tais metais Vilnius taptų pasaulio knygų sostine. Lietuva yra tarp daugiausiai knygų vienam gyventojui išleidžiančių šalių, o Vilnius neabejotinai yra labiausiai skaitantis miestas. Manau, kad mes tikrai galime pretenduoti ir turime daug šansų tapti pasaulio knygų sostine. Tai būtų labai gražus akcentas mūsų skaitančios ir rašančios tautos“, – Vilniaus knygų mugės atidaryme sakė sostinės meras.

Pasaulio knygų sostinę kasmet renka tarptautinė ekspertų komisija UNESCO būstinėje. Ekspertai, atstovaujantys pagrindinėms knygų industrijos organizacijoms, atsižvelgia į daug kriterijų – tai ir bibliotekų steigimas, knygų leidyba, skaitymo skatinimas, įvairių kultūrinių renginių organizavimas. 2017 metų pasaulio knygų sostinė – Konakris, Gvinėjos Respublikos sostinė, pernai ja buvo išrinktas Inčono miestas Pietų Korėjoje.

Kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus knygų mugė lankytojams pasiūlys plačią kultūrinę programą, kuri per 4 dienas pristatys 400 įvairaus žanro renginių. Čia kaip ir kasmet ne tik susitiks skaitytojai ir rašytojai, bet erdves turės muzika, diskusijos, meno parodos.

Šiais metais mugėje stendus turi 300 dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos, Japonijos, Lenkijos, Čekijos, Indijos, o į mugę atvyko 27 užsienio svečiai iš 12 pasaulio šalių ir 17 lietuviškų ženklų.

Vilniaus knygų mugė vyks vasario 23-26 dienomis parodų rūmuose LITEXPO. Savivaldybė pasirūpino, kad vilniečiams būtų patogu atvykti į vieną didžiausių kultūrinių renginių šalyje – kas 20 minučių nuo Katedros aikštės iki „Litexpo“ ir atgal kursuos specialūs nemokami autobusai.

Vaizdo reportažų iš parodos laukite laidoje „Knygos per Penki TV“.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »