Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

Publikuota: 2017 m. lapkričio 7 d. antradienis

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su  Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti  lapkričio 6 d. aptarė  Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą  kibernetinės gynybos srityje,   kalbėjo apie galimybes stiprinti  kibernetinės gynybos sritį visoje Europos Sąjungoje. 

Viceministras pristatė Lietuvos iniciatyvą stiprinti kibernetines gynybos sritį  Europos Sąjungos formate inicijuojamo  nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo pagrindu.  Savo ruožtu  J.  Juusti  išreiškė paramą  Lietuvos siūlomam  projektui stiprinti abipusę  šalių pagalbą  ir kurti greitojo reagavimo kibernetines gynybos komandas.  Šis projektas bus pristatomas artėjančiame  ES gynybos ministrų  susitikime,  laukiama prie šio projekto prisijungiant ir daugiau Europos Sąjungos šalių.

Krašto apsaugos viceministras E. Kerza taip pat susitiko su  Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Anne Sipiläinen, su kuria  aptarė saugumo situaciją regione, bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje.

Lapkričio 6–7 d.  krašto apsaugos  viceministras E. Kerza drauge su  krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu dalyvauja Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų  ir Šiaurės grupės šalių susitikime Helsinkyje, kuriame   aptariama saugumo situaciją regione, apsikeičiama informacija ir įžvalgomis apie grėsmes ir galimas bendras priemones joms atremti. Susitikimuose diskutuojama ir apie šalių dalyvavimą tarptautinėse misijose ir operacijose, NATO ir ES bendradarbiavimą stiprinant šalių saugumą.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »