Kaip planšetę padaryti saugią vaikams?

Publikuota: 2014 m. gruodžio 22 d. pirmadienis

Vis daugiau vaikų ir paauglių per Kalėdų ir Naujųjų metų šventes svajoja apie vieną ar kitą įrenginį. Tačiau tėvai atžalai pirkdami išmanųjį telefoną, planšetę ar nešiojamąjį kompiuterį privalo atminti, kad nekontroliuojami vaikai su įvairiais įrenginiais rankose ateityje gali sukelti nemažai problemų. „Kaspersky Lab“ ekspertai dalijasi patarimais, kaip „iPad“ paversti ne tik geidžiama, bet ir saugia dovana vaikams.

„iPad“ nustatymuose yra mažų gudrybių, kurios padės apsaugoti vaiką nuo pernelyg didelio susidomėjimo planšete ir netinkamo turinio, o tėvų piniginę – nuo netikėtų išlaidų.

Pirmiausia būtina pašalinti galimybę netyčia patekti į internetą. Skaityti dar nemokantys vaikai, netyčia paleidę naršyklę, gali pamatyti nevaikišką turinį. Kad to išvengtume, reikia „iOS“ nustatymuose rasti skyrių „Apribojimai“, kuriame yra išjungiklis „Safari“. Kai vaikai paaugs, bus galima jiems įdiegti specialią naršyklę, kurioje yra tinkamo turinio filtras. Jų netrūksta „App Store“, pavyzdžiui, „Kaspersky Safe Browser“.

Mobiliosios programėlės, ypač nemokami vaikų žaidimai, beveik visada turi vadinamųjų pirkinių. Vaikai gali iššvaistyti nemažas lėšas iš tėvų banko sąskaitos, jei nebus išjungta funkcija „Įtraukti pirkiniai“, kuri taip pat yra skyriuje „Apribojimai“.

Sudėtingiausias klausimas tėvams – kaip apriboti vaiko naudojimosi planšete  laiką. Anksčiau ši užduotis buvo sprendžiama taikant išorines programėles, bet tai buvo neefektyvu. Dabar „iOS 8“ nustatymų grupėje „Gidas prieiga“ atsirado įtraukta funkcija „Laiko limitas“. Šiuo instrumentu galima nustatyti planšetės darbo laiką, jam praėjus ekranas bus blokuojamas.

Galiausiai paskutinis patarimas – stenkitės nesinaudoti vaiko planšetės dirbdami ir bendraudami socialiniuose tinkluose. Nežinodamas ar juokais vaikas gali išsiųsti elektroninį laišką jūsų vardu, paskelbti nuotrauką „Facebook“ arba parašyti žinutę „Twitter“.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »