Kaip planšetę padaryti saugią vaikams?

Publikuota: 2014 m. gruodžio 22 d. pirmadienis

Vis daugiau vaikų ir paauglių per Kalėdų ir Naujųjų metų šventes svajoja apie vieną ar kitą įrenginį. Tačiau tėvai atžalai pirkdami išmanųjį telefoną, planšetę ar nešiojamąjį kompiuterį privalo atminti, kad nekontroliuojami vaikai su įvairiais įrenginiais rankose ateityje gali sukelti nemažai problemų. „Kaspersky Lab“ ekspertai dalijasi patarimais, kaip „iPad“ paversti ne tik geidžiama, bet ir saugia dovana vaikams.

„iPad“ nustatymuose yra mažų gudrybių, kurios padės apsaugoti vaiką nuo pernelyg didelio susidomėjimo planšete ir netinkamo turinio, o tėvų piniginę – nuo netikėtų išlaidų.

Pirmiausia būtina pašalinti galimybę netyčia patekti į internetą. Skaityti dar nemokantys vaikai, netyčia paleidę naršyklę, gali pamatyti nevaikišką turinį. Kad to išvengtume, reikia „iOS“ nustatymuose rasti skyrių „Apribojimai“, kuriame yra išjungiklis „Safari“. Kai vaikai paaugs, bus galima jiems įdiegti specialią naršyklę, kurioje yra tinkamo turinio filtras. Jų netrūksta „App Store“, pavyzdžiui, „Kaspersky Safe Browser“.

Mobiliosios programėlės, ypač nemokami vaikų žaidimai, beveik visada turi vadinamųjų pirkinių. Vaikai gali iššvaistyti nemažas lėšas iš tėvų banko sąskaitos, jei nebus išjungta funkcija „Įtraukti pirkiniai“, kuri taip pat yra skyriuje „Apribojimai“.

Sudėtingiausias klausimas tėvams – kaip apriboti vaiko naudojimosi planšete  laiką. Anksčiau ši užduotis buvo sprendžiama taikant išorines programėles, bet tai buvo neefektyvu. Dabar „iOS 8“ nustatymų grupėje „Gidas prieiga“ atsirado įtraukta funkcija „Laiko limitas“. Šiuo instrumentu galima nustatyti planšetės darbo laiką, jam praėjus ekranas bus blokuojamas.

Galiausiai paskutinis patarimas – stenkitės nesinaudoti vaiko planšetės dirbdami ir bendraudami socialiniuose tinkluose. Nežinodamas ar juokais vaikas gali išsiųsti elektroninį laišką jūsų vardu, paskelbti nuotrauką „Facebook“ arba parašyti žinutę „Twitter“.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »