Kinija stebės didžiausias interneto įmones

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 13 d. ketvirtadienis

Agentūra „Sinchua“ pranešė, kad Kinijos valdžia nusprendė įkurti tinklo apsaugos skyrių, kuriame dirbtų policininkai, prižiūrintys didžiausių interneto įmonių veiklą.

Naujo skyriaus užduotis – kovoti su kibernetinė atakomis ir kita kriminaline veikla tinkluose bei saugoti interneto naudotojų duomenis.

Įmonės, į kurias bus komandiruojami policininkai, neįvardijamos. Didžiausi Kinijos rinkos dalyviai: el. parduotuvė „Alibaba“, interneto įmonė „Tencent“ ir paieškos sistema „Baidu“.

Kinijos valdžia jau dabar aktyviai kontroliuoja internetą, blokuoja pornografiją ir bet kokią kitą informaciją, kuri, jų nuomone, gali pakenkti šalies gerovei. Šiuo metu šalyje svarstomas įstatymo projektas, suteikiantis nacionaliniams ir regioniniams valdžios atstovams teisę atjungti internetą įtarus grėsmę saugumui.

Kinijoje yra 668 mln. interneto naudotojų – daugiau nei bet kurioje pasaulio šalyje. „Interneto bendrovės turi demonstruoti pozityvią energiją ir siekti švarios kibernetinės erdvės“, – sakė Kinijos Liaudies Respublikos pirmininkas Ci Czinpinas. Jis taip pat pakvietė žiniasklaidos atstovus reguliariai teikti informaciją ir palaikyti partiją.

 

Šaltinis: delo.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »