Namų stebėjimas rūpi vis daugiau žmonių

Publikuota: 2016 m. liepos 7 d. ketvirtadienis

Agentūros „Essence Group and Strategy Analytics“ tyrimai rodo, kad  JAV ir Europoje žmonės išmaniųjų namų sąvoką suvokia saugių namų prasme.

Bene svarbiausia išmaniųjų namų savybė – jų apsauga, įrengiant signalizacijos sistemą ir vaizdo stebėjimo kameras. HD kokybės vaizdo kamerų atsiradimas paspartino išmaniųjų namų technologijų populiarėjimą. Kiekvienas užsakovas turi skirtingus poreikius ir norus, kuriuos gali įgyvendinti HD kameros.

Apsaugos sistemos gali ne tik apsaugosit namus nuo įsilaužėlių, bet ir padėti stebėti namuose paliktus gyvūnus, vaikus ar pagyvenusius žmones. Tai ypač aktualu daugybei užsakovų. Patogiai per nuotolį stebėti  namus išmaniųjų namų gyventojams padeda Debesijos technologijos.

Kaupiant 30 dienų vaizdo kamerų nufilmuotos medžiagos archyvą galima bet kada patogiai peržiūrėti, kas vyko namuose. Toks archyvas padeda ir policijai išsiaiškinti įsilaužimo, vagysčių atvejus.

Vakaruose išmaniųjų apsaugos sistemų diegėjai sulaukia vis daugiau privačių naudotojų užsakymų. Bendrovės „Parks Associates“ duomenimis, 70 proc. atvejų apsaugos sistemos diegiamos privačiuose namuose. Apie 40 proc. apsaugos sistemų, įdiegtų 2015 m., atlieka interaktyvias ir išmaniųjų namų  funkcijas. 2014 m. šis rodiklis siekė 31 proc. JAV 65 proc. šeimų planuoja per artimiausius 12 mėn. įsigyti kokią nors išmaniųjų namų įrangą. Trečdalis iš jų teigia, kad rinksis vaizdo apsaugos kameras.

 

Šaltinis: Secnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »