Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Publikuota: 2017 m. spalio 2 d. pirmadienis

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą.

Pirštų atspaudų naudojimas tapatybės nustatymui sparčiai plinta mobiliuosiuose įrenginiuose. Šią technologiją neretai bando įsidiegti ir kitos bendrovės, kurioms savo darbe prireikia nustatinėti asmenų tapatybę.

Advokatų profesinės bendrijos „TRINITI LT“ partnerė Vilija Viešūnaitė atkreipia dėmesį, jog savo nurodymą šiuo klausimu jau pateikė ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI), atlikusi patikrinimą sporto klube „Impuls“, kuris tapatybės nustatymui naudoja pirštų atspaudus.

Advokatė primena, kad pirštų atspaudai gali būti renkami ir tvarkomi tik turint asmens sutikimą. Žmonėms taip pat turi būti sudaryta galimybė kitu būdu patvirtinti savo tapatybę, o apie tai juos privaloma informuoti raštu. 

 „Pirštų atspaudai yra tokie asmens duomenys, kurie yra saugomi įstatymų nustatyta tvarka, todėl tam yra būtinas žmogaus sutikimas. Jei žmogus nenori pateikti pirštų atspaudų, tai jam turi būti sudaryta galimybė savo tapatybę patvirtinti kitaip, ypač kai tai tikrai įmanoma padaryti, pvz. suvedus savo asmens kodą“, - sako advokatė.

Pirštų atspaudus rinkusiam sporto klubui VDAI taip pat nurodė, jog negalima tvarkyti pirštų atspaudo tų klientų, kurie klube lankosi tik vieną kartą, t.y., neįsigyja narystės tame sporto klube. V.Viešūnaitė sako, kad vienkartinis apsilankymas nesuteikia teisės tvarkyti asmens duomenis: lankytojui išėjus is sporto klubo, nebelieka teisinio pagrindo laikyti duomenis apie tą asmenį.

Bendrovės, renkančios pirštų atspaudus, privalo klientų piršto atspaudo modelio duomenis tvarkyti tik tol, kol turi sutartinių ryšių su pirštų atspaudus pateikiančiais asmenimis. Pasibaigus sutartiniams ryšiams (pvz., įsigytos sporto klubo narystės galiojimo terminui), duomenys apie pirštų atspaudus turi būti nedelsiant sunaikinami, jei nėra įrodomas kitas pagrįstas duomenų tvarkymo tikslas.

Anot advokatės, bendrovės, norinčios naudoti klientų ir darbuotojų piršto atspaudų duomenis tapatybei nustatyti, turi būti užsiregistravę Asmens duomenų valdytojų valstybės registre bei pateikti duomenis apie tai VDAI. Kiekviena įmonė, tvarkanti asmens duomenis profesiniais tikslais, duomenų saugumui užtikrinti privalo įgyvendinti visas įstatymų numatomas duomenų saugumo priemones, užtikrinančias saugų asmens duomenų naudojimą.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“ (1)

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“. skaityti »

Programišiai pergudravo „Google Play“ apsaugos mechanizmus (2)

Aptikta kenkėjiška programa, galinti apeiti programėlių parduotuvės „Google Play“ apsaugos mechanizmus. skaityti »

Sukčiai savo kėslams pasitelkė SEO optimizavimą

Sukčiai pasinaudodami SEO internete platina modifikuotą „Windows Movie Maker“ versiją. skaityti »

Helsinkyje aptarta Lietuvos iniciatyva stiprinti kibernetinės gynybos sritį Europos Sąjungoje

LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitikime su Suomijos gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Jukka Juusti aptarė Lietuvos ir Suomijos bendradarbiavimą kibernetinės gynybos srityje, skaityti »

Paskelbta apie grėsmę „Wi-Fi“ tinklams: ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti

Spalio 16 dieną belgų mokslininkas Maty Vanhoefas viešai paskelbė apie belaidžio ryšio (angl. Wi-Fi) saugumo spragą, pavadinimu KRACK (angl. Key Reinstallation AttaCK). Ši WPA2 duomenų šifravimo protokolo apsaugos spraga yra visuose apsaugotuose „Wi-Fi“ tinkluose bei juos naudojančiuose įrenginiuose. skaityti »

Mokslininkai pasiūlė Žemę uždengti milžinišku skydu

Mūsų Visatoje yra daugybė pavojų, nuo kurių žmonija turi išmokti apsisaugoti. Nuolat kalbama apie būtinybę išmokti nukreipti asteroidus, tačiau ir be jų galime sulaukti didžiulės grėsmės iš kosmoso. skaityti »

Saugumo ekspertai iš viso pasaulio kviečiami įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę

„Kaspersky Lab“ paskelbė tarptautinį saugumo konkursą „Capture the Flag“, kurio dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. skaityti »

15 komandų treniruojasi suvaldyti kibernetinius incidentus pratybose „Kibernetinis skydas 2017“

Šių metų spalio 2–4 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose įsikūrusios 15 kibernetinio saugumo specialistų komandų treniruojasi atremti ir suvaldyti kibernetinius incidentus. skaityti »

Lietuvos bankas įspėja apie neteisėtus ir rizikingus investavimo pasiūlymus

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių skundžiasi nukentėję nuo neteisėtai ir nelegaliai veikiančių investavimo bendrovių. skaityti »

Pirštų atspaudų nuskaitymas – tik gavus sutikimą

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį ir populiarėjant tapatybės nustatymui pagal pirštų atspaudus, teisininkai pataria atkreipti ypatingą dėmesį į asmens duomenų apsaugą. skaityti »