Anglijos bankas pinigų gamybai ruošiasi naudoti palmių aliejų

Publikuota: 2017 m. balandžio 5 d. trečiadienis

Po kritikos dėl gyvūnų taukų panaudojimo gaminant plastikinę 5 svarų sterlingų kupiūrą Anglijos bankas svarsto galimybę 20 svarų sterlingų kupiūros gamybai naudoti palmių aliejų.

Naująjį 20 svarų sterlingų banknotą planuojama į apyvartą įvesti nuo 2020 m., tačiau kol kas jo gamybos procesas sustabdytas dėl minėtos gyvulinės kilmės taukų naudojimo kritikos.

Skandalas kilo paaiškėjus, kad Anglijos bankas banknotų gamybai panaudojo gyvulių taukus ir apie tai neinformavo visuomenės. Prieš banką sukilo induistai, kuriems religija draudžia ne tik valgyti, bet ir liestis prie gyvūnų mėsos, taip pat ir vegetarai. Peticiją uždrausti penkių svarų sterlingų banknotus pasirašė daugiau nei 100 tūkst. žmonių, tačiau bankas nepatenkino  jų noro ir kupiūrų iš vartojimo neišėmė.

Palmių aliejus gali padėti bankui išvengti naujo skandalo, tačiau gali ir sukelti nepasitenkinimą iš aplinkosaugininkų pusės, nes nuo 1998 iki 2008 m. dėl palmių aliejaus gamybos buvo iškirsti 8 proc. miškų.

Anglijos banko atstovai teigia, kad naudos ekologiškus palmių aliejaus šaltinius, jei tik bus nuspręsta banknotų gamybai naudoti šį aliejų.

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

6 britai iš 10 nežino, kas pavaizduotas ant nacionalinės valiutos

Portalas Quidco apklausė 2 tūkst. Didžiosios Britanijos gyventojų bandydamas išsiaiškinti, ar jie žino, kas pavaizduota ant 5, 10, 20 ir 50 svarų sterlingų banknotų. skaityti »

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »