SEB bankas platins su Azijos ir Australijos įmonių akcijų kainų indeksu susietas obligacijas

Publikuota: 2013 m. vasario 26 d. antradienis

SEB bankas nuo šių metų vasario 26 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo Azijos ir Australijos įmonių akcijų kainų indekso vertės pokyčio. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki šių metų balandžio 15 dienos.

„Azijos šalių ekonomika ir toliau sparčiai auga, o jų skolos yra mažesnės, palyginti su euro zonos šalimis. Be to, indeksą, su kuriuo susietos obligacijos, sudaro įvairių ūkio sektorių įmonių akcijos, todėl investicijos į šias obligacijas yra tinkamos ir norintiems išskaidyti investicijų riziką pagal įvairius ūkio sektorius, ir tikintiems spartesniu Azijos šalių įmonių akcijų kainų kilimu“, – sako SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.

 

Akcijų kainų indeksas S&P Pan Asia Low Volatility Price Return EUR (toliau – akcijų indeksas), su kuriuo susietos obligacijos, yra apskaičiuojamas atrenkant Australijos ir Azijos šalių (Kinijos, Honkongo, Indijos, Indonezijos, Japonijos, Malaizijos, Filipinų, Singapūro, Pietų Korėjos, Taivano ir Tailando) 50-ies įmonių akcijas, kurių kainų svyravimai yra mažiausi.

 

Obligacijos bus platinamos po 100 litų, 105 litus ir 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 30 proc., antrosios – 100 proc., emisijos eurais – 30 procentų. Tikroji visų trijų emisijų investavimo koeficiento reikšmė bus paskelbta 2013 metų balandžio 17 dieną. Investavimo koeficiento reikšmė rodo, kokia akcijų indekso, su kuriuo susietos obligacijos, vertės teigiamo pokyčio dalis tenka obligacijos savininkui. Jei akcijų indekso vertė nepasikeis ar sumažės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus išmokėta tik nominalioji obligacijų vertė (100 litų arba 100 eurų).

 

Investuotojams, kurie pirmąją šių obligacijų platinimo dieną (2013 m. vasario 26 d.) turės anksčiau išleistų SEB banko su finansine priemone susietų obligacijų, kurios bus išperkamos šių naujų obligacijų platinimo laikotarpiu (nuo 2013 m. vasario 26 d. iki 2013 m. balandžio 15 d.), įsigijimo mokestis netaikomas. Įsigijimo mokestis netaikomas tik tada, jei investuotojas pavedimą įsigyti platinamų obligacijų pateikia bet kuriame SEB banko padalinyje. Visiems kitiems investuotojams taikomas obligacijų įsigijimo mokestis, kuris yra 1 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės.

 

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių obligacijų ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

 

SEB bankas yra su finansine priemone susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 311 su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių emisijas, kurių nominalioji vertė 1,232 mlrd. litų.

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »