SEB bankas platins su Azijos ir Australijos įmonių akcijų kainų indeksu susietas obligacijas

Publikuota: 2013 m. vasario 26 d. antradienis

SEB bankas nuo šių metų vasario 26 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo Azijos ir Australijos įmonių akcijų kainų indekso vertės pokyčio. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki šių metų balandžio 15 dienos.

„Azijos šalių ekonomika ir toliau sparčiai auga, o jų skolos yra mažesnės, palyginti su euro zonos šalimis. Be to, indeksą, su kuriuo susietos obligacijos, sudaro įvairių ūkio sektorių įmonių akcijos, todėl investicijos į šias obligacijas yra tinkamos ir norintiems išskaidyti investicijų riziką pagal įvairius ūkio sektorius, ir tikintiems spartesniu Azijos šalių įmonių akcijų kainų kilimu“, – sako SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.

 

Akcijų kainų indeksas S&P Pan Asia Low Volatility Price Return EUR (toliau – akcijų indeksas), su kuriuo susietos obligacijos, yra apskaičiuojamas atrenkant Australijos ir Azijos šalių (Kinijos, Honkongo, Indijos, Indonezijos, Japonijos, Malaizijos, Filipinų, Singapūro, Pietų Korėjos, Taivano ir Tailando) 50-ies įmonių akcijas, kurių kainų svyravimai yra mažiausi.

 

Obligacijos bus platinamos po 100 litų, 105 litus ir 100 eurų. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 30 proc., antrosios – 100 proc., emisijos eurais – 30 procentų. Tikroji visų trijų emisijų investavimo koeficiento reikšmė bus paskelbta 2013 metų balandžio 17 dieną. Investavimo koeficiento reikšmė rodo, kokia akcijų indekso, su kuriuo susietos obligacijos, vertės teigiamo pokyčio dalis tenka obligacijos savininkui. Jei akcijų indekso vertė nepasikeis ar sumažės, obligacijų išpirkimo dieną investuotojams bus išmokėta tik nominalioji obligacijų vertė (100 litų arba 100 eurų).

 

Investuotojams, kurie pirmąją šių obligacijų platinimo dieną (2013 m. vasario 26 d.) turės anksčiau išleistų SEB banko su finansine priemone susietų obligacijų, kurios bus išperkamos šių naujų obligacijų platinimo laikotarpiu (nuo 2013 m. vasario 26 d. iki 2013 m. balandžio 15 d.), įsigijimo mokestis netaikomas. Įsigijimo mokestis netaikomas tik tada, jei investuotojas pavedimą įsigyti platinamų obligacijų pateikia bet kuriame SEB banko padalinyje. Visiems kitiems investuotojams taikomas obligacijų įsigijimo mokestis, kuris yra 1 proc. įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės.

 

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, investuotojams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių obligacijų ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

 

SEB bankas yra su finansine priemone susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 311 su finansine priemone susietų ne nuosavybės vertybinių popierių emisijas, kurių nominalioji vertė 1,232 mlrd. litų.

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »