Internetas pats savaime nėra blogas, tačiau ar tikrai pakankamai gerai žinote, kokie pavojai Jūsų ten tyko ir kaip jų išvengti?
Internetas pats savaime nėra blogas, tačiau ar tikrai pakankamai gerai žinote, kokie pavojai Jūsų ten tyko ir kaip jų išvengti? Ūkio bankas, bendradarbiaudamas su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis, prisideda prie projekto „Bibliotekos pažangai“ ir kviečia savo klientus pasitikrinti savo žinias apie atsargų elgesį internete, sprendžiant saugaus interneto testą. Šį testą galima rasti Ūkio banko interneto svetainėje www.ub.lt, paspaudus specialią nuorodą tituliniame puslapyje.
„Mes savo klientams siūlome daug modernių paslaugų, nuolat plečiame elektroninės bankininkystės galimybes, bendradarbiaujame su internetinėmis parduotuvėmis. Manome, kad internetas teikia daugybę privalumų ir atveria labai plačias galimybes, tačiau suvokti galimas grėsmes bei žinoti, kaip reikia užtikrinti savo saugumą šioje erdvėje, yra taip pat svarbu“, – sakė Ūkio banko Elektroninės bankininkystės departamento direktorė Jolita Kiaušienė.
„Kviesdami Lietuvos viešųjų bibliotekų lankytojus ir visus kitus interneto vartotojus išspręsti šį testą, siekiame, kad kuo daugiau žmonių susimąstytų apie savo elgesį internete ir tai, ką ir kaip šioje virtualioje erdvėje dera daryti, kad apsaugotume savo ir savo artimųjų privatumą, nepatektume į sukčių pinkles, išvengtume nuostolių“, – sako kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorius Mindaugas Raguotis.
Interaktyvų saugaus interneto testą „Ar tikrai internete esi saugus?“ sudaro du klausimynai. Vienas jų, itin spalvingai ir gyvai iliustruotas, skirtas jauniesiems interneto vartotojams – vaikams ir paaugliams, antrasis – tėvams ir interneto naujokams – žmonėms, kuriems dar reikia pagilinti žinias apie atsargų elgesį internete.
Abiejose testo versijose yra po keliolika klausimų. Jie sudaryti remiantis dažniausiai įvardijamomis grėsmėmis internete ir Lietuvos viešosiose bibliotekose kampanijos „Atsargus internete“ metu duodamais patarimais bei medžiaga apie atsargų elgesį internete.
Klausime apibūdinama su interneto naudojimu susijusi informacija ir pateikiami keli galimi atsakymų variantai. Pagal surinktą balų skaičių testo pabaigoje pateikiamas situacijos vertinimas, taip pat išskiriami teisingai ir neteisingai atsakyti klausimai, nurodoma, kuriose situacijose reikėtų elgtis kitaip, duodama patarimų, ką nurodytais atvejais reikėtų daryti.
„Testą, kaip papildomą mokomąją priemonę, rekomenduojame naudoti ir mokyklose informatikos pamokų ar papildomų užsiėmimų metu. Spręsdami testą ne tik pasitikrinsite savo žinias apie atsargų elgesį internete, bet ir sužinosite pagrindines atsargaus elgesio internete taisykles“, – teigia M. Raguotis.