Ūkio ministerija siekia kuo greitesnio įmonių lėšų grąžinimo iš banko SNORAS

Publikuota: 2011 m. lapkričio 28 d. pirmadienis

Bankui SNORAS tapus nemokiam, jam keliama bankroto byla. „Dabar jau yra aišku, kokie bus tolimesni veiksmai dėl banko SNORAS. Indėlininkai atgaus apdraustą pinigų sumą, o lėšos, viršijančios draudiminę išmoką, bus sugrąžintos pagal kreditorių eilę ta dalimi, kuri liks, pardavus banko SNORAS turtą“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

Lietuvos Banko teigimu, banko SNORAS turtas yra mažesnis, nei banko įsipareigojimai, todėl dalis banko kreditorių gali neatgauti visų savo lėšų.

Ūkio ministerija dirbs su Finansų ministerija siekiant, kad banke SNORAS apdraustos įmonių lėšos būtų joms prieinamos kuo greičiau.

Kreditavimas įmonėms yra gyvybiškai svarbus. Todėl Ūkio ministerija su Invega ir Finansų ministerija, bendradarbiaudamos su komerciniais bankas ieško galimybių kaip galima greičiau perkredituoti įmonių lėšas kituose komerciniuose bankuose.

Rekomenduojame įmonėms, turinčioms draustas sumas banke SNORAS, kreiptis į Invegą konsultacijų telefonu 8 5 2107438 arba internetu www.invega.lt ir suteikti informaciją Invegai. Ši informacija yra reikalinga, siekiant sukurti įmonėms palankius sprendimus. Ūkio ministerija ir Invega nuolatos informuos apie sukurtas galimybes finansuoti apdraustas indėlių sumas.

Banko „Snoras“ veikla sukėlė daug nepatogumų verslui bei privatiems asmenims. Tačiau Ūkio ministerijos atlikta pirminė analizė rodo, kad tai stipriai nepaveiks visos Lietuvos ekonomikos makroekonominiu lygiu.

Skaičiuojama, kad privačios Lietuvoje registruotos įmonės gali neatgauti iki 240 mln. litų jų turimų indėlių banke SNORAS. Dar dalis įmonių yra nusipirkusios indėlių sertifikatus bei banko obligacijas, kurių vertė yra stipriai nukritusi. Nuostolių įmonės patirs, tai gali koreguoti jų investicinius ar plėtros planus, tačiau tai neturėtų padaryti didelės įtakos Lietuvos ekonomikai.

Pirminė analizė parodė, kad 30 įmonių dėl banko SNORAS bankroto grėstų nemokumas, jei įmonės nesiimtų papildomų mokumo atstatymo priemonių. Bendras visų šių įmonių nuosavas kapitalas sudaro 9,3 mln. litų (visų Lietuvoje registruotų įmonių nuosavas kapitalas sudaro 107 milijardus litų). Šios įmonės nekelia sisteminės rizikos Lietuvos ekonomikai. Bankų sistema išliko stabili, tad vartotojų ir įmonių kreditavimas ženkliai neturėtų keistis.

Tačiau suprasdama, kad net ir atskiros nedidelės įmonės yra svarbios – jos kuria Lietuvos gerovę ir darbo vietas – Ūkio ministerija kartu su Invega padės ieškoti galimybių įmonėms kredituotis kituose bankuose.

Lietuvos Vyriausybė nusprendė neskirti mokesčių mokėtojų pinigų visų banko kreditorinių reikalavimų tenkinimui. Jei lėšos būtų skirtos, tai reikštų, kad Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai būtų skiriami ir nežinomos reputacijos, ne Lietuvoje registruotam verslui gelbėti. Įmonės, registruotos ne Lietuvoje turi apie 840 mln. litų indėlių banke SNORAS. Iš jų 3 didžiausios įmonės banke laikė net 260 mln. litų indėlių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »