„Fujifilm“ pristato naują fotoaparatą su keičiamais objektyvais – „X–E1“

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 6 d. ketvirtadienis

„Fujifilm“ pristato naują fotoaparatą su keičiamais objektyvais – „X–E1“. Fotoaparatas pasižymi 16 mln. raiškos taškų „APS–C X–Trans CMOS“ jutikliu, „EXR Pro“ procesoriumi, aukščiausios klasės OLED elektroniniu vaizdo ieškikliu, integruota blykste, Full HD filmavimu, „X“ jungtimi ir mažesniu retro stiliaus korpusu.

Naujasis fotoaparatas, kaip ir jo pirmtakas „X–Pro1“ yra ginkluotas 16 mln. raiškos taškų „APS–C X–Trans CMOS“ jutikliu. „Fujifilm“ sukurtas „X–Trans CMOS“ jutiklis pasižymi raiška, metančia iššūkį net ir pilno kadro vaizdo jutikliui. Taip yra dėl to, kad naujojo spalvų filtro taškų išdėstymo dėka jutikliui nebereikia mažo pralaidumo optinio filtro. Šis filtras, iki šiol buvo būtinas siekiant išvengti „moire“ efekto ir spalvų iškraipymo, tačiau jis taip pat mažino raišką. „Fujifilm“ sukūrė naująjį spalvų filtrą, kuriam būdingas atsitiktinis taškų išdėstymas. RGB taškai yra atsitiktinai išdėstyti 6x6 rinkiniais. Šiuo būdu yra pašalinama pagrindinė, įprastiniam išdėstymui būdinga „moire“ efekto ir spalvų iškraipymo problema, atsirandanti fotografuojant juosteles ar kitus pasikartojančius elementus. R, G ir B taškų buvimas kiekvienoje vertikalioje ir horizontalioje eilėje minimizuoja neteisingų spalvų atsiradimą ir suteikia geresnį spalvų atkūrimą. „X–Trans CMOS“ jutiklio galimybes sustiprina naujasis „EXR Pro“ procesorius, suteikiantis didelio greičio ir aukšto tikslumo vaizdo apdorojimą.

Fotoaparatas „Fujifilm X–E1“ išsiskiria patogiu dydžiu ir greitesniu automatiniu fokusavimu. Kiekviena Japonijoje pagaminto „X–E1“ fotoaparato detalė dvelkia aukštos klasės kokybe. Tvirto ir subtilaus dizaino korpuso viršus ir priekis dengti magnio lydiniu. Fotoaparatas, kurio rinkoje laukiama jau šiais metais bus dviejų spalvų variantų: sidabrinis – ieškantiems retro stiliaus; ir solidžios juodos spalvos – fotografams, siekiantiems neatkreipti papildomo dėmesio. „X–E1“ būdamas tokio paties dydžio, kaip ir „Fujifilm X100“, yra labai kompaktiškas ir lengvas (be objektyvo – vos 350 g). Papildoma rankena leidžia patogiai laikyti „X–E1“, o centre esanti „X“ jungtis tolygiai paskirsto fotoaparato ir objektyvo svorį.

Klasikinis dizainas suderintas su intuityviu valdymu. Kaip ir kituose „X“ klasės modeliuose, tekstūrinis režimų ratukų kraštų paviršius padeda sklandžiai reguliuoti nustatymus. Patogu kaire ranka sukti diafragmos žiedą ir kartu, dešine ranka valdyti užrakto ir ekspozicijos kompensavimo mygtukus, esančius fotoaparato viršutinėje dalyje. Tokiu būdu, nustatymai gali būti keičiami, neatitraukus akies nuo vaizdo ieškiklio. Fotografuojant dažnai naudojamos funkcijos gali būti pasirinktos Fn mygtuku.

Fotoaparatas yra ginkluotas integruota blykste. TTL matavimo sistemos naudojimas leidžia fotografuoti arti esančius objektus automatiškai parenkant atitinkamą šviesumo lygį. „X–E1“ naudoja ličio jonų akumuliatorių ir vieno įkrovimo metu gali padaryti apie 350 nuotraukų.

„X–E1“ pasižymi didelės raiškos ir labai šviesiu 2.36 mln. taškų OLED elektroniniu vaizdo ieškikliu. Vaizdo ieškiklis susideda iš dviejų stiklinių elementų ir vieno dvigubo asferinio elemento, kuris kartu su OLED suteikia ypatingai aukštos kokybės ekranėlį.

Dėl „X“ jungties šis fotoaparatas suderinamas su trimis jau anksčiau pristatytais „XF“ objektyvais („XF18mmF2 R“, „XF 35mmF1.4 R“ ir „XF60mmF2.4 R Macro“), dviem šiuo metu pristatomais („XF18–55mm F2.8–4 R LM OIS“ ir „XF14mm F2.8 R“) ir dar 5 objektyvais, kurie bus pristatyti 2013 metais. Naudojant papildomą „M“ objektyvų jungtį fotoaparatas „X–E1“ suderinamas su įvairiausiais „M" tipo objektyvais.

„Fujifilm X–E1“ savybės:

• 16.3 mln. raiškos taškų „APS–C X–Trans CMOS“ jutiklis.

• „EXR Pro“ procesorius.

• „Fujifilm X“ jungtis („Fujinon XF“ objektyvams).

• Ypač aukštos raiškos 2.36 mln. taškų OLED elektroninis vaizdo ieškiklis.

• 8 col. (460 000 taškų) aukšto kontrastingumo, šviesus ir plataus matymo kampo LCD ekranas.

• Integruota iššokanti blykstė (papildomos išorinės blykstės jungtis).

• ISO 200 – 6400, išplėstas ISO 100, 12800, 25600 (ISO400–6400 naudojant ISO Auto).

• Vos 0.05 sek. užrakto užlaikymas.

• Q mygtukas greitai pasirinkti fotografavimo režimą.

• RAW konverteris.

• Juostos imitavimo režimai (Velvia, Astia, Provia, Monochrome, Sepia, PRO Neg Std ir PRO Neg Hi).

• Papildomos kūrybinės priemonės: daugiakadrė ekspozicija ir panoraminis fotografavimas.

• Auto Bracketing funkcijos (AE/ISO/DR ir FS).

• Full HD filmavimas.

• Mikrofono/užrakto paleidimo jungtis (2.5 mm).

• Akumuliatoriaus darbo laikas: apie 350 kadrų.

Papildomi „Fujifilm X–E1“ priedai

• Odinis dėklas „BLC–XE1“.

• „Fujinon XF“ objektyvai.

• „M“ objektyvų jungtis.

• Rankena „HG–XE1“.

• Blykstės („EF–X20“, „EF–20“, „EF–42“).

• Apsauginiai filtrai („PRF–39“, „PRF–52“ ir „PRF–58“).

• Nuotolinio paleidimo pultelis „RR–80“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »