„Fujifilm“ pristato naują fotoaparatą su keičiamais objektyvais – „X–E1“

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 6 d. ketvirtadienis

„Fujifilm“ pristato naują fotoaparatą su keičiamais objektyvais – „X–E1“. Fotoaparatas pasižymi 16 mln. raiškos taškų „APS–C X–Trans CMOS“ jutikliu, „EXR Pro“ procesoriumi, aukščiausios klasės OLED elektroniniu vaizdo ieškikliu, integruota blykste, Full HD filmavimu, „X“ jungtimi ir mažesniu retro stiliaus korpusu.

Naujasis fotoaparatas, kaip ir jo pirmtakas „X–Pro1“ yra ginkluotas 16 mln. raiškos taškų „APS–C X–Trans CMOS“ jutikliu. „Fujifilm“ sukurtas „X–Trans CMOS“ jutiklis pasižymi raiška, metančia iššūkį net ir pilno kadro vaizdo jutikliui. Taip yra dėl to, kad naujojo spalvų filtro taškų išdėstymo dėka jutikliui nebereikia mažo pralaidumo optinio filtro. Šis filtras, iki šiol buvo būtinas siekiant išvengti „moire“ efekto ir spalvų iškraipymo, tačiau jis taip pat mažino raišką. „Fujifilm“ sukūrė naująjį spalvų filtrą, kuriam būdingas atsitiktinis taškų išdėstymas. RGB taškai yra atsitiktinai išdėstyti 6x6 rinkiniais. Šiuo būdu yra pašalinama pagrindinė, įprastiniam išdėstymui būdinga „moire“ efekto ir spalvų iškraipymo problema, atsirandanti fotografuojant juosteles ar kitus pasikartojančius elementus. R, G ir B taškų buvimas kiekvienoje vertikalioje ir horizontalioje eilėje minimizuoja neteisingų spalvų atsiradimą ir suteikia geresnį spalvų atkūrimą. „X–Trans CMOS“ jutiklio galimybes sustiprina naujasis „EXR Pro“ procesorius, suteikiantis didelio greičio ir aukšto tikslumo vaizdo apdorojimą.

Fotoaparatas „Fujifilm X–E1“ išsiskiria patogiu dydžiu ir greitesniu automatiniu fokusavimu. Kiekviena Japonijoje pagaminto „X–E1“ fotoaparato detalė dvelkia aukštos klasės kokybe. Tvirto ir subtilaus dizaino korpuso viršus ir priekis dengti magnio lydiniu. Fotoaparatas, kurio rinkoje laukiama jau šiais metais bus dviejų spalvų variantų: sidabrinis – ieškantiems retro stiliaus; ir solidžios juodos spalvos – fotografams, siekiantiems neatkreipti papildomo dėmesio. „X–E1“ būdamas tokio paties dydžio, kaip ir „Fujifilm X100“, yra labai kompaktiškas ir lengvas (be objektyvo – vos 350 g). Papildoma rankena leidžia patogiai laikyti „X–E1“, o centre esanti „X“ jungtis tolygiai paskirsto fotoaparato ir objektyvo svorį.

Klasikinis dizainas suderintas su intuityviu valdymu. Kaip ir kituose „X“ klasės modeliuose, tekstūrinis režimų ratukų kraštų paviršius padeda sklandžiai reguliuoti nustatymus. Patogu kaire ranka sukti diafragmos žiedą ir kartu, dešine ranka valdyti užrakto ir ekspozicijos kompensavimo mygtukus, esančius fotoaparato viršutinėje dalyje. Tokiu būdu, nustatymai gali būti keičiami, neatitraukus akies nuo vaizdo ieškiklio. Fotografuojant dažnai naudojamos funkcijos gali būti pasirinktos Fn mygtuku.

Fotoaparatas yra ginkluotas integruota blykste. TTL matavimo sistemos naudojimas leidžia fotografuoti arti esančius objektus automatiškai parenkant atitinkamą šviesumo lygį. „X–E1“ naudoja ličio jonų akumuliatorių ir vieno įkrovimo metu gali padaryti apie 350 nuotraukų.

„X–E1“ pasižymi didelės raiškos ir labai šviesiu 2.36 mln. taškų OLED elektroniniu vaizdo ieškikliu. Vaizdo ieškiklis susideda iš dviejų stiklinių elementų ir vieno dvigubo asferinio elemento, kuris kartu su OLED suteikia ypatingai aukštos kokybės ekranėlį.

Dėl „X“ jungties šis fotoaparatas suderinamas su trimis jau anksčiau pristatytais „XF“ objektyvais („XF18mmF2 R“, „XF 35mmF1.4 R“ ir „XF60mmF2.4 R Macro“), dviem šiuo metu pristatomais („XF18–55mm F2.8–4 R LM OIS“ ir „XF14mm F2.8 R“) ir dar 5 objektyvais, kurie bus pristatyti 2013 metais. Naudojant papildomą „M“ objektyvų jungtį fotoaparatas „X–E1“ suderinamas su įvairiausiais „M" tipo objektyvais.

„Fujifilm X–E1“ savybės:

• 16.3 mln. raiškos taškų „APS–C X–Trans CMOS“ jutiklis.

• „EXR Pro“ procesorius.

• „Fujifilm X“ jungtis („Fujinon XF“ objektyvams).

• Ypač aukštos raiškos 2.36 mln. taškų OLED elektroninis vaizdo ieškiklis.

• 8 col. (460 000 taškų) aukšto kontrastingumo, šviesus ir plataus matymo kampo LCD ekranas.

• Integruota iššokanti blykstė (papildomos išorinės blykstės jungtis).

• ISO 200 – 6400, išplėstas ISO 100, 12800, 25600 (ISO400–6400 naudojant ISO Auto).

• Vos 0.05 sek. užrakto užlaikymas.

• Q mygtukas greitai pasirinkti fotografavimo režimą.

• RAW konverteris.

• Juostos imitavimo režimai (Velvia, Astia, Provia, Monochrome, Sepia, PRO Neg Std ir PRO Neg Hi).

• Papildomos kūrybinės priemonės: daugiakadrė ekspozicija ir panoraminis fotografavimas.

• Auto Bracketing funkcijos (AE/ISO/DR ir FS).

• Full HD filmavimas.

• Mikrofono/užrakto paleidimo jungtis (2.5 mm).

• Akumuliatoriaus darbo laikas: apie 350 kadrų.

Papildomi „Fujifilm X–E1“ priedai

• Odinis dėklas „BLC–XE1“.

• „Fujinon XF“ objektyvai.

• „M“ objektyvų jungtis.

• Rankena „HG–XE1“.

• Blykstės („EF–X20“, „EF–20“, „EF–42“).

• Apsauginiai filtrai („PRF–39“, „PRF–52“ ir „PRF–58“).

• Nuotolinio paleidimo pultelis „RR–80“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »