Ką kitiems metams turėtų pasižadėti IT specialistai?

Publikuota: 2015 m. gruodžio 31 d. ketvirtadienis

Kasmet milijonai eurų skiriama apsaugoti verslo procesus, tačiau kibernetiniai nusikaltėliai randa būdų ir saugumo spragų įsilaužti į įmonės tinklus bei serverius. IT specialistai, norėdami maksimaliai apsaugoti jiems patikėtas infrastruktūras, turėtų sau išsikelti naujus saugumo iššūkius ateinantiems 2016 metams.

Pirmiausia, IT specialistai privalo įvertinti ką turi. Itin svarbu atlikti vidinę įmonės IT inventorizaciją – nustatyti naudojamas sistemas, programas ir tinklo įrenginius. Į pagalbą galima pasitelkti specialius inventorizacijos įrankius. Saugumo specialistai pataria skirstyti įrenginius į grupes pagal vartotojus ir jų atliekamų užduočių svarbumą.

Antra, segmentuokite tinklą. Tinklo srauto valdymas ir jo pralaidumo skirstymas dažnai suprantami kaip svarbiausias tinklo segmentavimo tikslas, tačiau dažnai praleidžiami kai kurie saugumo aspektai, pavyzdžiui, naujų programų diegimas įmonės įrenginiuose gali daryti įtaką tinklo saugumui.

Trečia, nustatykite prieigos valdymo sąrašus. Įmonės ugniasienės ir maršrutizatoriai turėtų leisti arba riboti duomenų srautą pagal nustatytą ACL. Svarbu tinkamai nustatyti, kokio lygio kontrolės reikia programoms ir vartotojams. Tinkamai parengus išorinius ACL, galima nustatyti machinacijas įmonės IP adresu įeinančiame ir išeinančiame sraute.

Ketvirta, apsaugokite protokolus, tinklo prievadus ir tarnybas. Norint tinkamai apsaugoti svarbius verslo duomenis, svarbu užtikrinti programų, tinklo ir duomenų ryšio apsaugą.  

Penkta, stebėkite paskyrų aktyvumą. Pravartu stebėti ir kontroliuoti įrenginių prieigos teises, ypač tų vartotojų, kurie naudojasi administratoriaus teisėmis. Galima nustatyti, kad paskyra būtų užblokuota arba atsijungtų, vartotojui bandant atlikti neleidžiamą veiksmą.

Šešta, stebėkite serverius ir duomenų bazes. Itin svarbu išlaikyti jautrios informacijos vientisumą stebint pakeitimus, atliktus failuose su svarbia verslo informacija ar sistemos duomenimis. Kibernetiniai įsilaužėliai yra linkę modikuoti vietinius failus ar registro nustatymus, todėl svarbu stebėti šiuos pakeitimus.

Septinta, užtikrinkite saugumo politiką. Ji padeda gerinti IT infrastruktūrą ir apsaugo nuo potencialių grėsmių. Taip pat pravartu stebėti įmonės įrenginiuose atliekamus techninės ir programinės įrangos konfigūracijų pakeitimus.

Aštunta, apsaugokite programas. Reguliarūs programų naujinimai užkamšo saugumo spragas, todėl svarbu laiku diegti programinės įrangos gamintojų pateikiamus programų naujinimus.

Devinta, matuokite saugumo produktų efektyvumą. IT administratoriai turėtų įvertinti, ar įmonei pakanka pasirinkto saugumo sprendimo, kokias funkcijas jis atlieka, ar pilnai patenkina augančio verslo poreikius.

Dešimta, į apsaugą įtraukite grėsmių įžvalgas. Domėdamiesi naujomis grėsmėmis, kibernetinių nusikaltėlių metodais ir atakų tendencijomis, galėsite laiku pastebėti įtartinus veiksmus ir užkirsti kelią įsilaužimams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »