Ką kitiems metams turėtų pasižadėti IT specialistai?

Publikuota: 2015 m. gruodžio 31 d. ketvirtadienis

Kasmet milijonai eurų skiriama apsaugoti verslo procesus, tačiau kibernetiniai nusikaltėliai randa būdų ir saugumo spragų įsilaužti į įmonės tinklus bei serverius. IT specialistai, norėdami maksimaliai apsaugoti jiems patikėtas infrastruktūras, turėtų sau išsikelti naujus saugumo iššūkius ateinantiems 2016 metams.

Pirmiausia, IT specialistai privalo įvertinti ką turi. Itin svarbu atlikti vidinę įmonės IT inventorizaciją – nustatyti naudojamas sistemas, programas ir tinklo įrenginius. Į pagalbą galima pasitelkti specialius inventorizacijos įrankius. Saugumo specialistai pataria skirstyti įrenginius į grupes pagal vartotojus ir jų atliekamų užduočių svarbumą.

Antra, segmentuokite tinklą. Tinklo srauto valdymas ir jo pralaidumo skirstymas dažnai suprantami kaip svarbiausias tinklo segmentavimo tikslas, tačiau dažnai praleidžiami kai kurie saugumo aspektai, pavyzdžiui, naujų programų diegimas įmonės įrenginiuose gali daryti įtaką tinklo saugumui.

Trečia, nustatykite prieigos valdymo sąrašus. Įmonės ugniasienės ir maršrutizatoriai turėtų leisti arba riboti duomenų srautą pagal nustatytą ACL. Svarbu tinkamai nustatyti, kokio lygio kontrolės reikia programoms ir vartotojams. Tinkamai parengus išorinius ACL, galima nustatyti machinacijas įmonės IP adresu įeinančiame ir išeinančiame sraute.

Ketvirta, apsaugokite protokolus, tinklo prievadus ir tarnybas. Norint tinkamai apsaugoti svarbius verslo duomenis, svarbu užtikrinti programų, tinklo ir duomenų ryšio apsaugą.  

Penkta, stebėkite paskyrų aktyvumą. Pravartu stebėti ir kontroliuoti įrenginių prieigos teises, ypač tų vartotojų, kurie naudojasi administratoriaus teisėmis. Galima nustatyti, kad paskyra būtų užblokuota arba atsijungtų, vartotojui bandant atlikti neleidžiamą veiksmą.

Šešta, stebėkite serverius ir duomenų bazes. Itin svarbu išlaikyti jautrios informacijos vientisumą stebint pakeitimus, atliktus failuose su svarbia verslo informacija ar sistemos duomenimis. Kibernetiniai įsilaužėliai yra linkę modikuoti vietinius failus ar registro nustatymus, todėl svarbu stebėti šiuos pakeitimus.

Septinta, užtikrinkite saugumo politiką. Ji padeda gerinti IT infrastruktūrą ir apsaugo nuo potencialių grėsmių. Taip pat pravartu stebėti įmonės įrenginiuose atliekamus techninės ir programinės įrangos konfigūracijų pakeitimus.

Aštunta, apsaugokite programas. Reguliarūs programų naujinimai užkamšo saugumo spragas, todėl svarbu laiku diegti programinės įrangos gamintojų pateikiamus programų naujinimus.

Devinta, matuokite saugumo produktų efektyvumą. IT administratoriai turėtų įvertinti, ar įmonei pakanka pasirinkto saugumo sprendimo, kokias funkcijas jis atlieka, ar pilnai patenkina augančio verslo poreikius.

Dešimta, į apsaugą įtraukite grėsmių įžvalgas. Domėdamiesi naujomis grėsmėmis, kibernetinių nusikaltėlių metodais ir atakų tendencijomis, galėsite laiku pastebėti įtartinus veiksmus ir užkirsti kelią įsilaužimams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »