Ką kitiems metams turėtų pasižadėti IT specialistai?

Publikuota: 2015 m. gruodžio 31 d. ketvirtadienis

Kasmet milijonai eurų skiriama apsaugoti verslo procesus, tačiau kibernetiniai nusikaltėliai randa būdų ir saugumo spragų įsilaužti į įmonės tinklus bei serverius. IT specialistai, norėdami maksimaliai apsaugoti jiems patikėtas infrastruktūras, turėtų sau išsikelti naujus saugumo iššūkius ateinantiems 2016 metams.

Pirmiausia, IT specialistai privalo įvertinti ką turi. Itin svarbu atlikti vidinę įmonės IT inventorizaciją – nustatyti naudojamas sistemas, programas ir tinklo įrenginius. Į pagalbą galima pasitelkti specialius inventorizacijos įrankius. Saugumo specialistai pataria skirstyti įrenginius į grupes pagal vartotojus ir jų atliekamų užduočių svarbumą.

Antra, segmentuokite tinklą. Tinklo srauto valdymas ir jo pralaidumo skirstymas dažnai suprantami kaip svarbiausias tinklo segmentavimo tikslas, tačiau dažnai praleidžiami kai kurie saugumo aspektai, pavyzdžiui, naujų programų diegimas įmonės įrenginiuose gali daryti įtaką tinklo saugumui.

Trečia, nustatykite prieigos valdymo sąrašus. Įmonės ugniasienės ir maršrutizatoriai turėtų leisti arba riboti duomenų srautą pagal nustatytą ACL. Svarbu tinkamai nustatyti, kokio lygio kontrolės reikia programoms ir vartotojams. Tinkamai parengus išorinius ACL, galima nustatyti machinacijas įmonės IP adresu įeinančiame ir išeinančiame sraute.

Ketvirta, apsaugokite protokolus, tinklo prievadus ir tarnybas. Norint tinkamai apsaugoti svarbius verslo duomenis, svarbu užtikrinti programų, tinklo ir duomenų ryšio apsaugą.  

Penkta, stebėkite paskyrų aktyvumą. Pravartu stebėti ir kontroliuoti įrenginių prieigos teises, ypač tų vartotojų, kurie naudojasi administratoriaus teisėmis. Galima nustatyti, kad paskyra būtų užblokuota arba atsijungtų, vartotojui bandant atlikti neleidžiamą veiksmą.

Šešta, stebėkite serverius ir duomenų bazes. Itin svarbu išlaikyti jautrios informacijos vientisumą stebint pakeitimus, atliktus failuose su svarbia verslo informacija ar sistemos duomenimis. Kibernetiniai įsilaužėliai yra linkę modikuoti vietinius failus ar registro nustatymus, todėl svarbu stebėti šiuos pakeitimus.

Septinta, užtikrinkite saugumo politiką. Ji padeda gerinti IT infrastruktūrą ir apsaugo nuo potencialių grėsmių. Taip pat pravartu stebėti įmonės įrenginiuose atliekamus techninės ir programinės įrangos konfigūracijų pakeitimus.

Aštunta, apsaugokite programas. Reguliarūs programų naujinimai užkamšo saugumo spragas, todėl svarbu laiku diegti programinės įrangos gamintojų pateikiamus programų naujinimus.

Devinta, matuokite saugumo produktų efektyvumą. IT administratoriai turėtų įvertinti, ar įmonei pakanka pasirinkto saugumo sprendimo, kokias funkcijas jis atlieka, ar pilnai patenkina augančio verslo poreikius.

Dešimta, į apsaugą įtraukite grėsmių įžvalgas. Domėdamiesi naujomis grėsmėmis, kibernetinių nusikaltėlių metodais ir atakų tendencijomis, galėsite laiku pastebėti įtartinus veiksmus ir užkirsti kelią įsilaužimams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »