„Windows 8“ programėlių parduotuvė atvėrė duris Lietuvos programuotojams

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 14 d. penktadienis

Naujausios „Microsoft“ operacinės sistemos „Windows 8“ programėlių parduotuvė tapo prieinama programuotojams iš 120 šalių, tarp kurių yra ir Lietuva. Nuo šiol Lietuvos programuotojai gali talpinti programėles „Windows Store“ parduotuvėje ir pradėti uždirbti iš savo kūrinių. Pirmąją lietuvišką programėlę į „Windows Store“ jau patalpino įmonė „Visma Lietuva“. Bendrovė sukūrė kino repertuarų programėlę „Filmai by cinema.lt“.

„Nors dar liko laiko iki galutinės „Windows 8“ versijos pasirodymo, jau kurį laiką matome didėjantį programuotojų susidomėjimą “Windows 8„ programų kūrimu. Planuojame, kad „Windows 8“ greitai užims didelę operacinių sistemų rinkos dalį, o tai reiškia puikias perspektyvas programuotojams“, – sakė „Microsoft“ technologijų ekspertas Tautvydas Dagys.

Išskirtinės galimybės kurti „Windows 8“ programas suteikiamos studentams ir pradedantiesiems verslininkams

Nemokama prieiga prie „Windows Store“ parduotuvės suteikiama per „Microsoft“ programą studentams „DreamSpark“. Jos dalyviams „Microsoft“ nemokamai suteikia visus reikalingus programų kūrimo įrankius ir skiria erdvę sukurtoms programėlėms išbandyti.

Kurti „Windows 8“ programėles bei talpinti jas „Windows Store“ parduotuvėje išskirtinėmis sąlygomis gali ir pradedantieji verslininkai, kurie yra užsiregistravę „BizSpark“ programoje. Perspektyvūs verslininkai taip pat gauna nemokamą prieigą prie programų kūrimui būtinų įrankių bei debesų kompiuterijos resursų, baigtas programas gali kelti į „Windows Store“ parduotuvę, kur jų kūriniai gali atnešti pirmąjį pelną.

Lietuvių debiutas „Windows 8“ – kino teatrų repertuaras

Pirmoji lietuviška „Windows 8“ programėlė „Filmai by cinema.lt“ leidžia naudotojams patogiai išsirinkti kino teatrą ir filmą. Kaip teigia programėlės kūrėjai, naujoji programėlė leidžia vartotojams naršyti kur kas greičiau ir patogiau nei atsidarius kino repertuarą internete.

„Naujoji “Windows 8„ operacinė sistema programuotojams suteikia galimybę iškart kurti trims įrenginių tipams. Sukurtos programos veiks tiek planšetiniuose, tiek staliniuose ir nešiojamuose kompiuteriuose. Dėl to savo kūriniais iškart galime pasiekti didžiulį vartotojų ratą“, – sakė „Visma Lietuva“ direktorius Mantas Urbonas.

Už „Windows Phone“ programėles skiriamos iki 70 tūkst. eurų premijos

Lietuvos programuotojams suteikiamos išskirtinės sąlygos kurti ir „Windows Phone“ išmaniųjų telefonų operacinei sistemai. Pagal „Nokia“ ir „Microsoft“ finansuojamą programėlių kūrimo programą „AppCampus“ programuotojai savo kūrinių gamybai ir plėtojimui gali gauti premijas nuo 20 iki 70 tūkstančių eurų. Programa dalyviams suteikia visus reikiamus įrankius bei suteikia nemokamas ekspertų konsultacijas nuo idėjos pristatymo iki programėlės publikavimo „Windows Phone Store“ parduotuvėje.

„Lietuvos programuotojams atsiveria didžiulės galimybės kurti perspektyvioms „Windows 8“ ir „Windows Phone“ platformoms. Su „Microsoft“ kuruojamomis programomis programų kūrėjai gali sulaukti pasaulinio pripažinimo ir savo programas paversti sėkmingo verslo pradžia“, – sakė T. Dagys.

„Windows 8“ operacinė sistema pasirodys spalio 26 dieną.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »