Sukurta valstybės ir savivaldybių institucijų interneto svetainių turinio valdymo sistema

Publikuota: 2013 m. kovo 27 d. trečiadienis

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) užsakymu sukurta valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainių turinio valdymo sistema (toliau – TVS). Ši TVS skirta įstaigoms, kurios galimai susiduria su finansiniais ir / ar žmogiškųjų išteklių sunkumais ir negali užtikrinti, kad jų interneto svetainės atitiktų Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo (toliau – Aprašas), patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimu Nr. 480, nuostatas.

Valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos naudodamos šią TVS galės susikurti / atnaujinti savo įstaigos interneto svetainę. TVS yra visi Apraše nurodyti privalomi interneto svetainės meniu punktai (esant poreikiui yra galimybė susikurti naujus meniu punktus), kiti interneto svetainėms taikomi privalomi funkcionalumai, tad naudotojui tiesiog reikės užpildyti interneto svetainės puslapius informacija, kuri, vadovaujantis Aprašo nuostatomis, turi būti pateikiama.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymu, valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos privalo turėti interneto svetainę, kuri atitiktų Aprašo nuostatas. IVPK koordinuoja Apraše nurodytų reikalavimų įgyvendinimą, teikia metodinę paramą - išvadas ir rekomendacijas, ir kartą per metus atlieka valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainių būklės tyrimus. Apibendrinant 2012 m. tyrimo rezultatus, galima teigti, kad įstaigų interneto svetainės vis dar nevisiškai atitinka Apraše nustatytus reikalavimus.

Siekiant minėtame Apraše nurodyto tikslo – sudaryti visuomenei sąlygas gauti internetu visą viešą informaciją apie valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas ir jų funkcijas, suvienodinti įstaigų interneto svetaines, užtikrinti jų veiksmingumą, jose pateikiamos informacijos aktualumą, patikimumą, paieškos galimybes, svetainių kūrimą ir reguliarų informacijos atnaujinimą, įstaigų interneto svetainės turi būti tobulinamos.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »