„Fujifilm“ pristato „X–Pro1“ – fotoaparatą su keičiamais objektyvais

Publikuota: 2012 m. sausio 10 d. antradienis

 

„Fujifilm“ praneša ilgai lauktą naujieną: kompanija pristato „X–Pro1“ fotoaparatą su keičiamais objektyvais. Naujasis fotoaparatas turi 16 mln. raiškos taškų „APS–C X–Trans CMOS“ jutiklį, naujai pristatytą „Fujifilm“ „X“ objektyvų jungtį, hibridinį, prie skirtingų objektyvų prisitaikantį vaizdo ieškiklį ir tris ypatingai aukštos kokybės objektyvus.

„Fujifilm“ sukūrė naująjį „CMOS“ jutiklį – „X–Trans CMOS“, kuris pasižymi raiška, metančia iššūkį net ir pilno kadro vaizdo jutikliui. Taip yra dėl to, kad naujojo spalvų filtro taškų išdėstymo dėka jutikliui nebereikia mažo pralaidumo optinio filtro. Šis filtras, iki šiol buvo būtinas siekiant išvengti „moire“ efekto ir spalvų iškraipymo, tačiau jis taip pat mažino raišką. „Fujifilm“ sukūrė naująjį spalvų filtrą, kuriam būdingas atsitiktinis taškų išdėstymas. RGB taškai yra atsitiktinai išdėstyti 6x6 rinkiniais. Šiuo būdu yra pašalinama pagrindinė, įprastiniam išdėstymui būdinga „moire“ efekto ir spalvų iškraipymo problema, atsirandanti fotografuojant juosteles ar kitus pasikartojančius elementus. R, G ir B taškų buvimas kiekvienoje vertikalioje ir horizontalioje eilėje minimizuoja neteisingų spalvų atsiradimą ir suteikia geresnį spalvų atkūrimą.

„X–Trans CMOS“ jutiklio galimybes sustiprina naujasis „EXR Pro“ procesorius, suteikiantis didelio greičio ir aukšto tikslumo vaizdo apdorojimą.

Fotoaparatas „Fujifilm X–Pro1“ pristatomas kartu su trimis „XF Fujinon“ greitos diafragmos aukščiausios klasės objektyvais, dėl savo diafragmos lapelių formos suteikiančiais tikslią gylio kontrolę ir puikų nesufokusuoto vaizdo „bokeh“ efektą: „XF18mmF2 R“, „XF 35mmF1.4 R“ ir „XF60mmF2.4 R Macro“.

Pristatoma „X“ jungtis leidžia sumažinti atstumą tarp galinio objektyvo lęšio ir jutiklio iki 17.7 mm. Jungtis leidžia fiksuoti objektyvą giliau korpuse (iki 7.5 mm) ir iki minimumo sumažina kiekvieno objektyvo galinio fokusavimo atstumą. Tai užtikrina aukščiausią raišką net ir kadro kraštuose.

Pirmą kartą įdiegtas fotoaparate „Fujifilm X100“, revoliuciniu pramintas „Fujifilm“ hibridinis vaizdo ieškiklis pasižymi galimybe iš karto persijungti į optinį ar elektroninį vaizdo ieškiklį. Optinis vaizdo ieškiklis leidžia matyti šviesiausią vaizdą ir iki minimumo sumažinti užrakto vėlavimą, o elektroninis vaizdo ieškiklis skirtas norintiems fokusavimo patvirtinimo, išlaikymo, baltos spalvos balanso informacijos ir gylio rodiklių.

Naudojant „Fujinon XF“ serijos objektyvus „X–Pro1“ fotoaparato optinis vaizdo ieškiklio artinimas ir fotografuojamo vaizdo rėmelio dydis automatiškai susiderina su objektyvo židinio nuotoliu. Naudojant 18 mm objektyvą vaizdo ieškiklio artinimas persijungia į 0.37x režimą, o naudojant 35 mm ir 60 mm objektyvus vaizdo ieškiklio artinimas persijungia į 0.60x režimą. Tai leidžia fotografuoti matant šviesų ir itin aiškų optinį vaizdą.

Japonijoje pagamintas fotoaparatas išsiskiria kompaktišku aliuminio lydinio korpusu ir visomis iš anksto preciziškai apgalvotomis detalėmis sukurtomis didžiausiam fotografavimo malonumui užtikrinti. Be to, naujajame „X–Pro1“ fotoaparate panaudojamos profesionalių juostinių fotoaparatų technologijos, funkcijos ir juostos imitavimo režimai.

Atskirai parduodami papildomi fotoaparato „X–Pro1“ priedai: fotoaparato laikiklis „HG–XPro1“, blykstės padas „EF–X20“, odinis dėklas „LC–XPro1“ ir apsauginiai filtrai (39 mm ir 52 mm).

Žiūrėti reklaminį klipą >>>

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »