„Hitachi“ kuria amžinąją atmintį

Publikuota: 2012 m. spalio 2 d. antradienis

Kompanijoje „Hitachi“ sukūrė duomenų saugojimo terpę iš kvarcinio stiklo. Ji išsiskiria patvarumu drėgmės ir šilumos atžvilgiu. Duomenys tokioje laikmenoje gali būti saugomi šimtus milijonų metų. Pasiūlyti pramoninę šio produkto koncepciją bendrovė tikisi jau 2015 metais.

Kompanijoje sukurtas skaitmeninių šablonų lazerinio naikinimo būdas išskirtinio tvirtumo kvarciniame stikle. Beje, tokio įrašo tankis viršija kompaktinio disko įrašo tankį, o nuskaityti tokį įrašą reikalingas specialus mikroskopas. Duomenys pašalinami keturiais sluoksniais – keičiant lazerio fokusavimą.

„Hitachi“ tyrimo laboratorijoje pabrėžiama, kad tikimasi, jog pirmiausia tokio atradimo prireiks organizacijoms, kurioms būtina išsaugoti didelius duomenų kiekius. Beje, naujoji technologija leis saugoti skaitmenines svarbių istorijai dokumentų ir kultūros objektų versijas bei informaciją, kurią kiekvienas žmogus nori palikti savo palikuonims.

Tyrėjai spėja, kad jiems prireiks mažiausiai trejų metų, kad ši naujovė būtų pradėta taikyti komerciškai, bet jau dabar kūrėjai įsivaizduoja kodavimo sistemą, per kurią žmonės siųs „Hitachi“ savo neįkainojamus duomenis.

Kompanijos „Hitachi“ teigimu, idėja įrašyti duomenis lazerinio šalinimo kvarciniame stikle būdu kilo 2009 metais, tačiau pagrindinis šios technologijos trūkumas buvo negreitas duomenų nuskaitymas ir įrašymas. Buvo išbandyti įvairūs duomenų saugojimo šablonai ir neseniai pavyko sukurti 100 įrašytų elementų šalinimo vienu metu būdą, kuris gerokai pagreitino įrašymo spartą.

Naujos laikmenos kūrimas vyksta drauge su Kito universiteto tyrimo laboratorija.

Beje, lieka vienas neatsakytas klausimas – ar Žemės gyventojai 100002012 metais turės tinkamą mikroskopą, kad sužinotų, kokius išminties lobius jiems paliko jų protėviai.

 

 

Šaltinis: osp.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »