Euro įvedimą palankiai vertina daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų

Publikuota: 2014 m. gruodžio 15 d. pirmadienis

Lapkričio viduryje atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa atskleidė, kad daugiau nei pusė šalies gyventojų euro įvedimą vertina teigiamai. Tai, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. naujoji Lietuvos valiuta bus euras, palankiai ir labiau palankiai įvertino 53 proc. gyventojų, 39 proc. būsimosios valiutos atžvilgiu buvo nusiteikę skeptiškai, 8 proc. neturėjo nuomonės.

„Kitų eurą įsivedusių šalių patirtis rodo, kad bendrosios Europos valiutos palaikymas smarkiai paauga po valiutos įvedimo. Lietuvoje poslinkis įvyko iki įžengiant į euro zoną. Tam įtakos turėjo gerokai išaugęs gyventojų informuotumas, nes būtent nežinojimas yra dažna įvairių baimių priežastis“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Gyventojai dažniausiai tarp palankaus euro vertinimo priežasčių vardijo išnyksiančias valiutos keitimo išlaidas, ateities siejimą su Europa, šalies stabilumą ir ekonominį augimą. Tarp skeptiškai būsimą valiutą vertinančiųjų dažniausiai paminėtos baimės dėl galimo kainų kilimo, nacionalinės valiutos praradimas ir nerimas dėl gebėjimo persiorientuoti valiutos keitimo metu. 

Eurą gana palankiai vertina ir miesto, ir kaimo gyventojai. Tarp kaimo gyventojų euro įvedimą palankiai arba labiau palankiai vertina 52 proc., nepalankiai arba labiau nepalankiai – 36 proc., tarp miestiečių – atitinkamai 54 ir 40 proc.

Visuomenės apklausa taip pat parodė, kad 9 iš 10 gyventojų jaučiasi labai gerai arba pakankamai informuoti apie eurą. Neatšaukiamą lito ir euro keitimo kursą žino 94 proc. apklaustųjų.

Tyrimo duomenimis, 84 proc. respondentų yra matę grynuosius eurus, o beveik kas antras iš jų galėjo įvardyti bent vieną eurų apsaugos priemonę. Apklausos duomenimis, 68 proc. gyventojų jau yra naudoję eurus atsiskaitymams. Be to, dauguma gyventojų žino, kad eurų banknotai visose šalyse vienodi, o monetų nacionalinės pusės – skirtingos.

Kaip atrodys lietuviškos eurų monetos žino 73 proc. respondentų, o Vytį ant nacionalinės eurų monetų pusės palankiai arba labiau palankiai vertino 90 proc. apklaustųjų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »