Konkurencijos taryba bendradarbiaus ir su Gruzija

Publikuota: 2015 m. gruodžio 17 d. ketvirtadienis

Tbilisyje LR konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas ir Gruzijos konkurencijos agentūros pirmininkas Georgijus Barabadzė pasirašė Bendradarbiavimo memorandumą. Šio memorandumo tikslas – paskatinti bendradarbiavimą konkurencijos politikos kūrimo ir įgyvendinimo srityje.

„Gruzijos konkurencijos agentūra savarankišką veiklą pradėjo tik 2014 m. kovo mėnesį, tad mūsų patirtis, ypač tyrimų prioretizavimo srityje, jiems tikrai yra reikalinga. Bendradarbiavimas su Gruzija naudingas ir Lietuvai – globalėjančiame pasaulyje svarbu pažinti, kuo įvairesnes rinkas, o domėtis konkurencijos aplinka ne tik kaimyninėse valstybėse, ar ES šalyse yra būtina.“ – sakė Šarūnas Keserauskas, Konkurencijos tarybos pirmininkas.

Konkurencijos taryba, veiklą pradėjusi 1992 m., atlieka Konkurencijos bei Reklamos įstatymų pažeidimų tyrimus, dalyvauja Europos Komisijos tyrimuose, o savo sprendimais dažnai formuoja ir teismų praktiką.

Konkurencijos taryba didelį dėmesį skiria tyrimams vartotojams jautriausiose –energetikoje, komunalinių atliekų bei maisto produktų – rinkose, kasmet atlikdama dešimtis tyrimų įvairiose srityse.

Kasmet pasaulio konkurencijos priežiūros institucijų veiklą vertinantis konkurencijos teisės tyrimų centras Global Competition Review (GCR), 2015 m. Konkurencijos tarybą, kartu su Kanados, Švedijos, Izraelio institucijomis, priskyrė prie profesionaliausių ir didžiausią pažangą padariusių institucijų pasaulyje.

Nuo 2011 m. Konkurencijos taryba skaičiuoja ir kasmet vartotojams teikiamą naudą. 2012 – 2014 m. vienas į Konkurencijos tarybą investuotas euras sukūrė naudos vartotojams už 7 eurus. 

Konkurencijos taryba dvišalio bendradarbiavimo sutartis yra pasirašiusi ir su Kazachstano bei Ukrainos kolegomis.

Glaudus dvišalis bendradarbiavimas su Ukrainos konkurencijos priežiūros institucija, konkurencinės aplinkos Ukrainoje išmanymas, dalyvavimas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos veikloje buvo viena iš priežasčių lėmusių Lietuvos ir Vokietijos konsorciumo pergalę gruodžio 11 d. pasibaigusioje ES Dvynių projekto Ukrainai atrankoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos bankas su Konkurencijos taryba ir Valstybės kontrole keisis tarnautojais

Kad įgytų daugiau profesinių žinių ir keistųsi gerąja patirtimi, Lietuvos banko atstovai galės laikinai palikti įprastas darbo vietas ir vykti į Konkurencijos tarybą ar Valstybės kontrolę, o šių institucijų deleguoti tarnautojai tuo tikslu bus priimami stažuotis centriniame banke... skaityti »

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »