Konkurencijos tarybos prašoma išnagrinėti TEO ir „Omnitel“ sandorį

Publikuota: 2015 m. spalio 20 d. antradienis

Lietuvos kabelinių televizijų asociacija (LKTA) kreipėsi į Konkurencijos tarybą prašydama inicijuoti tyrimą dėl planuojamo TEO ir „Omnitel“ sandorio, kuriuo siekiama įsigyti mobiliojo ryšio operatorių. Asociacijos direktorius Juozas Jurelionis pažymi, kad dviejų didelę rinkos galią turinčių ūkio subjektų faktinis sujungimas reikšmingai paveiks susijusias elektroninių ryšių paslaugų rinkas ir gali sukelti rimtų konkurencijos problemų. „Atsižvelgiant tiek į TEO, tiek į „Omnitel“ užimamas atitinkamų rinkų dalis, kurios yra reikšmingos, paslaugų integracija ir susiejimas gali sukelti rimtų konkurencijos problemų. TEO faktiškai perėmus „Omnitel“, jau vien plačiajuosčio interneto prieigos paslaugų TEO užimama rinkos dalis išaugtų iki 48,8 proc.“, – tikina J. Jurelionis.

Jis taip pat priminė faktą, kad 2003 m. Konkurencijos taryba leido „TeliaSonera“ per antrinę įmonę „Amber Mobile Teleholding AB” vykdyti koncentraciją, įsigyjant iki 90 proc. „Omnitel“ akcijų su sąlyga, jog „Omnitel“ negali būti reorganizuojama prijungimo ar sujungimo būdu su „Lietuvos telekomu“ (šiuo metu – TEO) ar kuriuo nors kitu „TeliaSonera“ tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojamu ūkio subjektu, apie tai iš anksto nepranešus Konkurencijos tarybai ir tokiam veiksmui negavus jos leidimo.

Be to, LKTA nuomone, jau ir dabar TEO atliekami veiksmai, susiję su valdomos infrastruktūros nuoma, vertintini kaip pasinaudojimas rinkos galia bei galimas piktnaudžiavimas dominuojančia padėtimi. Nuo 2016 m. sausio 1 d. TEO vienašališkai kelia infrastruktūros nuomos kainas, kartu panaikindama nuolaidas daug požeminių kabelių kanalų nuomojančioms įmonėms. LKTA atstovas teigia, kad TEO kartu yra tiesioginis šių įmonių konkurentas teikiant televizijos ir interneto paslaugas, vienašališkas kainų pakėlimas bei nuolaidų panaikinimas yra tiesioginė konkurentų sąnaudų didinimo forma, bloginanti jų konkurencinę padėtį rinkoje.

Baiminamasi, kad po sandorio galimas keitimasis informacija įmonės viduje apie konkurentų, užsakančių požeminių kabelių kanalų nuomą, komercinius ketinimus bei planuojamą ir vykdomą tinklų plėtrą.

Nors TEO vadovai tikina, kad šiam sandoriui nereikalingas Konkurencijos tarybos leidimas, mobiliojo ryšio operatoriai mano kitaip. „Svarbu, kad Konkurencijos taryba, suteikdama leidimą, pabrėžė griežtai kai kurias sąlygas, kur dėl koncentracijos jų padėtis yra dominuojanti – tai tinklų sujungimai, interneto rinkos. Turi būti aiški sąnaudų apskaita, kitų rinkos žaidėjų nediskriminavimas“, – teigė „Bitė Lietuva“ rinkodaros direktorius Pranas Kuisys.

Spalio pradžioje buvo išplatinta žinia, kad TEO ketina įsigyti 100 proc. „Omnitel“ akcijų. Taip įmonės tikisi suvienyti jėgas ir galimybes siūlyti naujų jungtinių plačiajuosčio ir mobiliojo ryšio, interneto, televizijos bei IT paslaugų.

 

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

PVM sąskaitas faktūras teikti bus paprasčiau

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad verslo atstovai jau gali duomenis į i.SAF teikti pasinaudodami žiniatinklio paslauga, t. y. automatiškai perduodant registrus į VMI. skaityti »

Vilius Juzikis paskirtas į SEB banko valdybą

SEB banko Stebėtojų taryba banko valdybos nariu ir Verslo bankininkystės tarnybos direktoriumi paskyrė Vilių Juzikį. skaityti »

Europos socialinis fondas švenčia 60-metį

Kovo 25-ąją savo 60-metį kartu su visa Europa švęs ir Europos socialinis fondas (ESF) – seniausias Europos Sąjungos fondas. Šio fondo jubiliejų mini ir Europos socialinio fondo agentūra (ESFA), kuri nuo 2004 metų rūpinasi ESF investicijomis Lietuvoje. skaityti »

Finansų ministro susitikime su EIB prezidentu – tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos

Finansų ministras Vilius Šapoka Briuselyje (Belgija) su Europos investicijų banko (EIB) prezidentu Werneriu Hoyeriu aptarė šio banko ir Europos strateginių investicijų fondo (EFSI) Lietuvoje įgyvendinamus projektus bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas. skaityti »

Vilnius skaičiuoja jau 630 savivaldos metų

Kovo 22 d. sukanka 630 metų, kai Vilnius gavo Magdeburgo savivaldos teisę ir pradėjo skaičiuoti savo, kaip tikro miesto, istoriją. skaityti »

Įmonių darbuotojų kompetencijai didinti ir kvalifikacijai tobulinti – 10 mln. eurų ES investicijų

Ūkio ministerija skelbia pirmąjį kvietimą pasinaudoti galimybe įgyvendinti projektus pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Kompetencijų vaučeris“. skaityti »

Vidutinis darbo užmokestis kils daugiau nei kainos

Įvertinęs nuosekliai didėjantį ūkio aktyvumą šalyje ir gerėjančią Lietuvos gamintojų padėtį svarbiose užsienio rinkose, Lietuvos bankas prognozuoja, kad mūsų ekonomika šiemet augs 2,6, o kitąmet jos augimo tempas padidės iki 2,8 proc. skaityti »

Vilniaus Lukiškių aikštėje nutarta pastatyti Vyčio paminklą

Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo ir paminklo joje pastatymo klausimas sprendžiamas jau beveik dvidešimt metų. skaityti »

Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas kviečia teikti paraiškas trečiajam turui

Praėjusiais metais Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas (angl. Digital News Initiative Innovation Fund), iš 150 mln. eurų, skirtų paremti Europos naujienų industrijos inovacijomis pagrįstus projektus, skyrė 51 tūkst. eurų 252-iems ambicingiems skaitmeninės žiniasklaidos projektams 27-iose šalyse. skaityti »

Ūkio ministerijoje buvo diskutuojama apie atsakingo verslo principus

Ūkio ministerijoje trečiadienį vyko renginys „Atsakingo verslo praktiniai aspektai ir nacionaliniai koordinaciniai centrai“, kuriame buvo supažindinama su Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro ir kitų valstybių centrų veikla bei aptariama socialinė verslo atsakomybė Lietuvoje. skaityti »