Verslininkai raginami ieškoti partnerių bendriems projektams

Publikuota: 2016 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia verslininkus bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis ir rengtis bendriems inovacinių čekių projektams. Šiuo metu jau yra paskelbtas atnaujintas mokslo institucijų teikiamų paslaugų verslo atstovams sąrašas, kuriame galima rasti rekordinį skaičių – daugiau nei 2500 įvairių paslaugų, teikiamų verslui Lietuvoje.

Šiais metais mokslo institucijos buvo itin aktyvios ir panoro įtraukti į sąrašą daugiau nei 5000 paslaugų, tačiau ekspertai patvirtino tik apie 50 proc. Verslui teikiamų paslaugų skaičius yra išaugęs 3 kartus nuo priemonės „Inovacinių čekiai“ taikymo pradžios (2016 m. – 2 559, 2012 m. – 886).

„Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai jau dabar kviečiami pradėti ieškoti mokslo partnerių inovacinių čekių projektams. „Inovaciniai čekiai“ yra viena svarbiausių ir populiariausių priemonių, skatinančių verslo ir mokslo partnerystę, žinių pasikeitimą, kuriant ir komercializuojant sukurtus produktus. Naujuoju ES investicijų periodu iki 2020 metų šiai priemonei bus skirta apie 10,14 mln. eurų, siekiant prisidėti prie verslo inovacinio potencialo augimo ir įmonių konkurencingumo didinimo“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Šiais metais visos paslaugos yra teikiamos pagal 6 sumaniosios specializacijos prioritetines kryptis, į kurias Lietuva investuoja 2014–2020 m. laikotarpio ES lėšas: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; transportas, logistika ir informacinių ryšių technologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

Verslui pagal jų poreikius yra siūloma atlikti mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus ar užsisakyti techninių galimybių studijų. Paslaugų spektras yra labai platus, apima įvairias sritis: nuo įmonių technologijų, gaminių ar paslaugų kūrimo ar tobulinimo  techninių galimybių studijų, koncepcijų rengimo, modeliavimo, produkto ar kito dizaino, prototipų sukūrimo iki sudėtingiausių techninių sprendimų.

Paslaugas verslo atstovams teiks 36 institucijos, tarp kurių tiek valstybinės, tiek privačios mokslo ir studijų institucijos. Paslaugas verslui siūlo 15 Lietuvos universitetų, 12 kolegijų, 9 mokslinių tyrimų institutai.

Kaip ir ankstesniais metais, daugiausia paslaugų verslo atstovams siūlo Kauno technologijos universitetas (625), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (371), Aleksandro Stulginskio universitetas (187), Fizinių ir technologijos mokslų centras (179), Vilniaus universitetas (156), Vytauto Didžiojo universitetas (154).

Paslaugų sąrašas skelbiamas MITA svetainėje adresu www.mita.lt. Inovaciniais čekiais Lietuvoje nuo jų teikimo pradžios jau paremtos 1 024 įmonės, skirta per 4,15 mln. eurų. lėšų.

Šaltinis: ukmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »