Verslininkai raginami ieškoti partnerių bendriems projektams

Publikuota: 2016 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia verslininkus bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis ir rengtis bendriems inovacinių čekių projektams. Šiuo metu jau yra paskelbtas atnaujintas mokslo institucijų teikiamų paslaugų verslo atstovams sąrašas, kuriame galima rasti rekordinį skaičių – daugiau nei 2500 įvairių paslaugų, teikiamų verslui Lietuvoje.

Šiais metais mokslo institucijos buvo itin aktyvios ir panoro įtraukti į sąrašą daugiau nei 5000 paslaugų, tačiau ekspertai patvirtino tik apie 50 proc. Verslui teikiamų paslaugų skaičius yra išaugęs 3 kartus nuo priemonės „Inovacinių čekiai“ taikymo pradžios (2016 m. – 2 559, 2012 m. – 886).

„Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai jau dabar kviečiami pradėti ieškoti mokslo partnerių inovacinių čekių projektams. „Inovaciniai čekiai“ yra viena svarbiausių ir populiariausių priemonių, skatinančių verslo ir mokslo partnerystę, žinių pasikeitimą, kuriant ir komercializuojant sukurtus produktus. Naujuoju ES investicijų periodu iki 2020 metų šiai priemonei bus skirta apie 10,14 mln. eurų, siekiant prisidėti prie verslo inovacinio potencialo augimo ir įmonių konkurencingumo didinimo“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Šiais metais visos paslaugos yra teikiamos pagal 6 sumaniosios specializacijos prioritetines kryptis, į kurias Lietuva investuoja 2014–2020 m. laikotarpio ES lėšas: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; transportas, logistika ir informacinių ryšių technologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

Verslui pagal jų poreikius yra siūloma atlikti mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus ar užsisakyti techninių galimybių studijų. Paslaugų spektras yra labai platus, apima įvairias sritis: nuo įmonių technologijų, gaminių ar paslaugų kūrimo ar tobulinimo  techninių galimybių studijų, koncepcijų rengimo, modeliavimo, produkto ar kito dizaino, prototipų sukūrimo iki sudėtingiausių techninių sprendimų.

Paslaugas verslo atstovams teiks 36 institucijos, tarp kurių tiek valstybinės, tiek privačios mokslo ir studijų institucijos. Paslaugas verslui siūlo 15 Lietuvos universitetų, 12 kolegijų, 9 mokslinių tyrimų institutai.

Kaip ir ankstesniais metais, daugiausia paslaugų verslo atstovams siūlo Kauno technologijos universitetas (625), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (371), Aleksandro Stulginskio universitetas (187), Fizinių ir technologijos mokslų centras (179), Vilniaus universitetas (156), Vytauto Didžiojo universitetas (154).

Paslaugų sąrašas skelbiamas MITA svetainėje adresu www.mita.lt. Inovaciniais čekiais Lietuvoje nuo jų teikimo pradžios jau paremtos 1 024 įmonės, skirta per 4,15 mln. eurų. lėšų.

Šaltinis: ukmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »