Verslininkai raginami ieškoti partnerių bendriems projektams

Publikuota: 2016 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia verslininkus bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis ir rengtis bendriems inovacinių čekių projektams. Šiuo metu jau yra paskelbtas atnaujintas mokslo institucijų teikiamų paslaugų verslo atstovams sąrašas, kuriame galima rasti rekordinį skaičių – daugiau nei 2500 įvairių paslaugų, teikiamų verslui Lietuvoje.

Šiais metais mokslo institucijos buvo itin aktyvios ir panoro įtraukti į sąrašą daugiau nei 5000 paslaugų, tačiau ekspertai patvirtino tik apie 50 proc. Verslui teikiamų paslaugų skaičius yra išaugęs 3 kartus nuo priemonės „Inovacinių čekiai“ taikymo pradžios (2016 m. – 2 559, 2012 m. – 886).

„Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai jau dabar kviečiami pradėti ieškoti mokslo partnerių inovacinių čekių projektams. „Inovaciniai čekiai“ yra viena svarbiausių ir populiariausių priemonių, skatinančių verslo ir mokslo partnerystę, žinių pasikeitimą, kuriant ir komercializuojant sukurtus produktus. Naujuoju ES investicijų periodu iki 2020 metų šiai priemonei bus skirta apie 10,14 mln. eurų, siekiant prisidėti prie verslo inovacinio potencialo augimo ir įmonių konkurencingumo didinimo“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Šiais metais visos paslaugos yra teikiamos pagal 6 sumaniosios specializacijos prioritetines kryptis, į kurias Lietuva investuoja 2014–2020 m. laikotarpio ES lėšas: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; transportas, logistika ir informacinių ryšių technologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

Verslui pagal jų poreikius yra siūloma atlikti mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus ar užsisakyti techninių galimybių studijų. Paslaugų spektras yra labai platus, apima įvairias sritis: nuo įmonių technologijų, gaminių ar paslaugų kūrimo ar tobulinimo  techninių galimybių studijų, koncepcijų rengimo, modeliavimo, produkto ar kito dizaino, prototipų sukūrimo iki sudėtingiausių techninių sprendimų.

Paslaugas verslo atstovams teiks 36 institucijos, tarp kurių tiek valstybinės, tiek privačios mokslo ir studijų institucijos. Paslaugas verslui siūlo 15 Lietuvos universitetų, 12 kolegijų, 9 mokslinių tyrimų institutai.

Kaip ir ankstesniais metais, daugiausia paslaugų verslo atstovams siūlo Kauno technologijos universitetas (625), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (371), Aleksandro Stulginskio universitetas (187), Fizinių ir technologijos mokslų centras (179), Vilniaus universitetas (156), Vytauto Didžiojo universitetas (154).

Paslaugų sąrašas skelbiamas MITA svetainėje adresu www.mita.lt. Inovaciniais čekiais Lietuvoje nuo jų teikimo pradžios jau paremtos 1 024 įmonės, skirta per 4,15 mln. eurų. lėšų.

Šaltinis: ukmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »