Akademinę etiką pažeidžiantis profesorius negali dirbti universitete

Publikuota: 2013 m. sausio 13 d. sekmadienis

Mykolo Romerio universitete (MRU) iš darbo atleistas profesorius dr. Vytis Valatka, kuris vertindamas studentų žinias, nesivadovavo Universiteto studijų tvarka ir pažeidė akademinę etiką.

Buvęs MRU Humanitarinių mokslo instituto Filosofijos katedros vedėjas prof. dr. V. Valatka  neatestuotas ir iš pareigų atleistas Universiteto Dėstytojų ir mokslo darbuotojų priėmimo į pagrindines pareigas ir atestacijos komisijos siūlymu.

Į Universitetą kreipėsi studentai, informuodami, kad minimas profesorius egzamino metu buvo pasiūlęs jo nelaikyti tiems, kuriems tinka 7 balų įvertinimas. Tai netiesiogiai patvirtino ir V. Valatkos užpildyti egzamino laikymo žiniaraščiai, pagal kuriuos dauguma studentų vertinti 7 balais.

Komisija konstatavo, kad tokiu būdu vertinant studentus jų pasiekimai lieka neidentifikuoti, vertinimo rezultatai nėra diferencijuoti (t.y., nepatikimi), netenkina studijų rezultatų vertinimo nuostatų ir principų: nesudaro prielaidų studentų rotacijai pagal Mokslo ir studijų įstatymą. Toks vertinimas, pažymi Komisija, atliktas nesilaikant Mykolo Romerio universiteto studijų rezultatų tvarkos – neatitinka slenkstinių kriterijų (požymių, apibūdinančių pasiekimus, už kuriuos rašomas atitinkamas balas). Taip studentus vertinančio dėstytojo edukacinė kompetencija netenkina pedagoginiam darbui keliamų reikalavimų, – apibendrino MRU dėstytojų atestacijos komisija.

Surinkta medžiaga dėl galimų neteisėtų V. Valatkos veiksmų taip pat perduota teisėsaugos institucijoms.

„Profesorius, kuris manipuliuoja egzamino įvertinimu, siekia ne patikrinti studentų įgytus gebėjimus bei žinias, o egzaminą išnaudoti kitais tikslais, diskredituoja dėstytojo vardą ir tikrai nėra vertas dirbti Universitete, – sprendimu atsisveikinti su V. Valatka neabejoja Universiteto kancleris doc. dr. Saulius Spurga. – Svarbiausi Universiteto veiklos principai yra akademinė laisvė ir pasitikėjimas, tačiau akademinį sąžiningumą pažeidžiančiais atvejais tolerancijos būti negali. Vardan mūsų studentų ir labai vertindami jų iniciatyvą mes su tuo nesitaikstome ir nesitaikstysime“.

Principingiems Universiteto veiksmams pritaria ir MRU Studentų atstovybės prezidentas Andrius Zalitis, kuris taip pat pabrėžia akademinės bendruomenės sąmoningumo svarbą: „ Niekas kitas, o tik patys studentai ir dėstytojai gali užtikrinti akademinį sąžiningumą. Reikalinga sveika konkurencija, suvokimas, kad per egzaminus išsisukinėjantis ar nusirašinėjantis tavo kolega arba galimybė apgauti, kad ir netiesiogiai liečia ir tave – jis būsimas konkurentas darbo rinkoje, pretenduoja į tas pačias stipendijas, dalyvauja toje pačioje rotacijoje, kaip ir tu. O dėstytojus visada gerbiame ir todėl siekiame atitinkamos pagarbos sau“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »