Akademinę etiką pažeidžiantis profesorius negali dirbti universitete

Publikuota: 2013 m. sausio 13 d. sekmadienis

Mykolo Romerio universitete (MRU) iš darbo atleistas profesorius dr. Vytis Valatka, kuris vertindamas studentų žinias, nesivadovavo Universiteto studijų tvarka ir pažeidė akademinę etiką.

Buvęs MRU Humanitarinių mokslo instituto Filosofijos katedros vedėjas prof. dr. V. Valatka  neatestuotas ir iš pareigų atleistas Universiteto Dėstytojų ir mokslo darbuotojų priėmimo į pagrindines pareigas ir atestacijos komisijos siūlymu.

Į Universitetą kreipėsi studentai, informuodami, kad minimas profesorius egzamino metu buvo pasiūlęs jo nelaikyti tiems, kuriems tinka 7 balų įvertinimas. Tai netiesiogiai patvirtino ir V. Valatkos užpildyti egzamino laikymo žiniaraščiai, pagal kuriuos dauguma studentų vertinti 7 balais.

Komisija konstatavo, kad tokiu būdu vertinant studentus jų pasiekimai lieka neidentifikuoti, vertinimo rezultatai nėra diferencijuoti (t.y., nepatikimi), netenkina studijų rezultatų vertinimo nuostatų ir principų: nesudaro prielaidų studentų rotacijai pagal Mokslo ir studijų įstatymą. Toks vertinimas, pažymi Komisija, atliktas nesilaikant Mykolo Romerio universiteto studijų rezultatų tvarkos – neatitinka slenkstinių kriterijų (požymių, apibūdinančių pasiekimus, už kuriuos rašomas atitinkamas balas). Taip studentus vertinančio dėstytojo edukacinė kompetencija netenkina pedagoginiam darbui keliamų reikalavimų, – apibendrino MRU dėstytojų atestacijos komisija.

Surinkta medžiaga dėl galimų neteisėtų V. Valatkos veiksmų taip pat perduota teisėsaugos institucijoms.

„Profesorius, kuris manipuliuoja egzamino įvertinimu, siekia ne patikrinti studentų įgytus gebėjimus bei žinias, o egzaminą išnaudoti kitais tikslais, diskredituoja dėstytojo vardą ir tikrai nėra vertas dirbti Universitete, – sprendimu atsisveikinti su V. Valatka neabejoja Universiteto kancleris doc. dr. Saulius Spurga. – Svarbiausi Universiteto veiklos principai yra akademinė laisvė ir pasitikėjimas, tačiau akademinį sąžiningumą pažeidžiančiais atvejais tolerancijos būti negali. Vardan mūsų studentų ir labai vertindami jų iniciatyvą mes su tuo nesitaikstome ir nesitaikstysime“.

Principingiems Universiteto veiksmams pritaria ir MRU Studentų atstovybės prezidentas Andrius Zalitis, kuris taip pat pabrėžia akademinės bendruomenės sąmoningumo svarbą: „ Niekas kitas, o tik patys studentai ir dėstytojai gali užtikrinti akademinį sąžiningumą. Reikalinga sveika konkurencija, suvokimas, kad per egzaminus išsisukinėjantis ar nusirašinėjantis tavo kolega arba galimybė apgauti, kad ir netiesiogiai liečia ir tave – jis būsimas konkurentas darbo rinkoje, pretenduoja į tas pačias stipendijas, dalyvauja toje pačioje rotacijoje, kaip ir tu. O dėstytojus visada gerbiame ir todėl siekiame atitinkamos pagarbos sau“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »