Baltijos-Amerikos laisvės fondas kviečia Lietuvos studentus ir mokslininkus stažuotis JAV

Publikuota: 2012 m. birželio 13 d. trečiadienis

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius su Baltijos-Amerikos laisvės fondo direktorių valdyba ir aptarė fondo bei Lietuvos studijų ir mokslo institucijų bendradarbiavimo galimybes.

Nuo fondo įsteigimo 2010 metais, 16 studentų ir mokslininkų iš Lietuvos gavo stipendijas stažuotis, atlikti tyrimus ar studijuoti magistrantūroje JAV. Iš viso tokios galimybės suteiktos 60 asmenų iš trijų Baltijos valstybių.

Ministro G. Steponavičiaus nuomone, Lietuvos studentai bei mokslininkai galėtų aktyviau dalyvauti fondo siūlomose programose, pasinaudoti galimybe įgyti patirties ir vėliau darbuotis Lietuvoje. Vienas iš reikalavimų programos dalyviams - pasibaigus programos terminui bent dvejus metus dirbti savo šalyje pritaikant programos metu įgytus įgūdžius bei žinias gerinant vietos verslo, mokslinę ir politinę aplinką.

Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) yra nepriklausoma organizacija, kurią finansuoja JAV vyriausybės iniciatyva įkurtas Baltijos-Amerikos verslo fondas (Baltic-American Enterprise Fund). Baltijos-Amerikos laisvės fondas įgyvendina stipendijų programas antrojo laipsnio studijoms, moksliniams tyrimams bei profesinėms stažuotėms Jungtinėse Amerikos Valstijose ir tokiu būdu stiprina ryšius tarp JAV ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos.

Paskutinių metų bakalauro, magistro ir doktorantūros studentai, taip pat neseniai studijas baigę asmenys gali dalyvauti BAFF Profesinės stažuotės programoje. Programos dalyviams suteikiama galimybė iki 12 mėnesių stažuotis JAV įmonėse ir organizacijose. BAFF padeda susirasti kandidatų profesinius lūkesčius atitinkančias stažuotės vietas ir suteikia iki 30 000 dolerių metinę stipendiją gyvenimo, kelionės ir draudimo išlaidoms padengti.

Patyrę mokslininkai ir tyrėjai gali dalyvauti BAFF Mokslininkų programoje. Atrinkti kandidatai įgyja galimybę iki 1 metų vykdyti tyrimus geriausiuose JAV universitetuose ir tyrimų centruose. Suteikiama iki 60 tūkst. dolerių metinė stipendija, įskaitant kelionės, pragyvenimo ir šeimos narių išlaikymo išlaidas.

Reikalavimai norintiems dalyvauti BAFF programose: individualūs ir profesiniai tikslai turi sutapti su BAFF vertybėmis ir misija, stipri motyvacija ir lyderystės įgūdžiai, puikūs anglų kalbos įgūdžiai. Kandidatai taip pat turi gebėti pristatyti savo šalies kultūrą JAV, o pasibaigus programai – pritaikyti įgytą patirtį Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie fondą: www.BalticAmericanFreedomFoundation.org

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »