Klaipėdos universitetas parodoje „Studijos 2014“ pristatys mokslą ir inovacijas

Publikuota: 2014 m. sausio 31 d. penktadienis

Vasario 6-8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks XII-oji tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS 2014, kurioje dalyvaus ir Klaipėdos universitetas.

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.

Klaipėdos universitetas kviečia apsilankyti organizuojamose paskaitose ir parodose.

Vasario 6 d. 15.00-16.00 val. Išmanioji jūros biologija: kaip pamatyti nematoma ir išgirsti negirdima? (pranešėjas prof. dr. Darius Daunys)
(Konferencijų salė 5.5.)

Vasario 6 d., ketvirtadienis. 15.40-16.40 val. Išskirtinės Klaipėdos universiteto magistrantūros studijų programos
(Konferencijų salėje 1.1., II aukštas, įėjimas iš 1 salės fojė)

Vasario 6-8 dienomis Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje (1 salėje) pasirodys Klaipėdos universiteto studentai, sukūrę inovatyvius ir šiuolaikiškus technologinius projektus. Studentai pristatys sumaniąją traukinių kontrolės sistemą. Šio unikalaus projekto tikslas – sukurti traukinių eismo organizavimo informacinės sistemos modelį, skirtą galimų geležinkelio eismo situacijų analizei ir patobulinti traukinių valdymo ir atpažinimo sistemas. Jūrų technikos fakulteto studentai demonstruos mini sumo robotus. Tai elektroninis automatinis įrenginys, skirtas greitai reaguoti į aplinką ir vykdyti užprogramuotas funkcijas. Mini sumo robotai pasaulyje jau buvo seniai populiarūs, ypač tokiose šalyse kaip Japonija. 

Aukštojo mokslo pasiekimų, inovacijų ir technologijų parodoje Klaipėdos universiteto mokslininkai pristatys mažagabaritinį plaukiojantį autonominį aplinkos tyrimų įrenginį. Šis įrenginys skirtas atlikti batimetrinius matavimus upėse, ežeruose, jūros priekrantėje ar kituose sekliuose vandenyse. Taip bus demonstruojamas tiesiaeigis judesio švytuojamasis elektros generatorius arba variklis. Šis išradimas yra susijęs su elektros mašinomis – varikliais ir generatoriais. Elektros generatoriaus veikimo principas pagrįstas laidininko judėjimu kintančiame magnetiniame lauke. Pagal šį veikimo principą yra sukurti du generatoriaus tipai: išilginio bei sukamojo judesio.

Vasario 7 diena, penktadienis, 14.00-14.45 val. Klaipėdos universitetas pristato valandą su Valentinu Masalskiu
(5 salės ekspozicijoje)

Klaipėdos universitetas 3K zonoje (KRYPTIS, KALBĖTOJAS, KAVA) pasiūlys neformaliai pabendrauti su profesoriumi Valentinu Masalskiu. Pokalbį moderuos Lietuvos studentų sąjungos atstovas, taigi, jis bus neformalus ir iš anksto neparengtas. Prof. Valentinas Masalskis savo studentų itin mėgiamas, lengvai randa kalbą su jaunais žmonėmis, yra charizmatiškas, be to, moksleiviams turėtų būti žinomas iš lietuviško kino, pvz. “Dievų miškas”, “Vasara baigiasi rudenį”, “Skrydis per Atlantą”, “Jonukas ir Grytutė” ir kt.

5 salėje Aukštasis mokslas Lietuvoje kviečiame aplankyti Klaipėdos universiteto stendą, kurią darbuosis Studentų priėmimo skyriaus, Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus darbuotojai, Studentų sąjungos atstovai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »