Klaipėdos universiteto studentų gretas papildė užsieniečiai

Publikuota: 2013 m. vasario 24 d. sekmadienis

Šią savaitę į Klaipėdos universitetą atvyko 25 nauji studentai iš užsienio. Jie – tarptautinės „Erasmus“ programos dalyviai. Universitete šį semestrą sukiosis studentai iš Belgijos, Turkijos, Ispanijos, Bulgarijos, Vokietijos, Nyderlandų, Rumunijos ir Italijos.

Klaipėdos universitetas siūlo kokybiškas studijas ne tik Lietuvos jaunimui, bet ir studentams iš užsienio šalių. Užsieniečiai studijas Klaipėdos universitete renkasi tikslingai galvodami apie savo ateitį ir siedami jas su būsima profesija. Užsieniečius traukia universiteto išskirtinumas, studijų kokybė, patogi geografinė padėtis, nebrangus pragyvenimo lygis.

Trečiakursis Fernando Pesini Martin iš Ispanijos sako, kad Klaipėdos universitetą pasirinko dėl patrauklios vietos. Kitas ispanas Juan Antonio Guerra Benitez Klaipėdos universitete studijuoja verslą ir vadybą, jam Klaipėdos universitetas buvo pirmasis pasirinkimas. Pasak Juan Antonio, tam įtakos turėjo ir palyginti pigus pragyvenimas Lietuvoje.

Trečio kurso matematikos studentė iš Turkijos Kubra Yesiltepe Klaipėdoje tikisi susipažinti su kiek įmanoma daugiau naujų žmonių:  „Mano draugai, kurie neseniai grįžo iš Klaipėdos į Stambulą, pasiūlė ir man rinktis šį universitetą. Jiems patiko žmonės, miestas, laisvalaikis, studijos. Manau, kad nesuklydau“, – savo pasirinkimą motyvavo mergina.

Ispanė Tamara Zaldivar Fernandez–Trujillo Klaipėdos universitete studijuoja verslą: „Galiu pasakyti, kad iš pirmo žvilgsnio lietuviai atrodo šalti, ramūs, dažnai net niūrūs, tačiau, kai artimiau susipažįsti, įspūdis pasikeičia“, – sako Tamara.

Jau baigiantys Klaipėdoje apsiprasti užsieniečiai neretai kremta ir lietuvių kalba dėstomus dalykus, susipažįsta su vis daugiau žmonių. Užsieniečių nelieka nepastebėti cepelinai, alus, Klaipėdos barai ir gražiosios lietuvaitės.

Į Klaipėdos universitetą studijuoti atvykusiems užsieniečiams paskaitas dėsto tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai, puikiai kalbantys anglų ir rusų kalbomis.

Studentai iš užsienio Klaipėdos universitete renkasi įvairias studijas (bakalauro, magistro, doktorantūros): studijuoja šeimos edukologiją ir vaiko teisių apsaugą, anglų filologiją, Europos studijas, ekologiją ir aplinkotyrą, socialinį darbą, biologiją, režisūrą, choreografiją, mechanikos inžineriją, ekonomiką, ergoterapiją.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »